Tor Sprawnościowy dla Psich Superbohaterów

Closed

Started: 20 January 2014

Ends: 28 February 2014

Hour: 23:59

Dziękujemy za Twoje wsparcie – bez Ciebie nie udałoby się zebrać potrzebnej kwoty.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Nikt nie rodzi się superbohaterem. Zdobycie odpowiednich umiejętności wiąże się z latami nauki i poświęceń. Mimo tego pracujemy nad tym, żeby bohaterów w naszym kraju przybywało - tych czteronogich.Obecnie budujemy tor sprawnościowy dla psów ratowniczych, który pozwoli na wyszkolenie Jednostki Poszukiwawczo Ratowniczej IRMA – i na ten właśnie cel zbieramy. Zdjęcie z budowy jest dostępne poniżej. Na razie bliżej nam raczej do garażu Steve’a Jobsa niż jaskini Batmana, ale wyobraźnia podsuwa nam fantastyczne wizje na kolejne lata, które zamierzamy sukcesywnie realizować :)Znaczną część budowy już opłaciliśmy, brakuje nam już tak niewiele... Liczymy, że z Waszą pomocą zbierzemy tę kwotę i niedługo będziemy mogli rozpocząć szkolenie pierwszego pokolenia psów ratowniczych i ich opiekunów oraz skupić się na kolejnych zadaniach.
 

Tor sprawnościowy umożliwia trening i przygotowanie psa do pracy w trudnych warunkach – pies nabiera pewności siebie, odwagi, zwinności, uczy się poruszać na wysokości i po podłożu ruchomym.
 

Czym będzie zajmować się Jednostka Poszukiwawczo-Ratownicza IRMA?

Zespoły pies - przewodnik będą wspierać służby takie, jak Straż Pożarna w poszukiwaniach żywych osób np. pod gruzami, w zgliszczach, na terenach katastrof (poruszanie się w takim terenie jest trudne i niebezpieczne, dlatego do treningów niezbędny nam jest odpowiednio skonstruowany tor treningowego). Będziemy także wspomagać poszukiwania osób zgłoszonych jako zaginione w terenach otwartych.


Dlaczego mam wybrać właśnie tę skarbonkę?

Powód pierwszy – altruistyczny:

Dlatego, że możesz uratować komuś życie. Szybka akcja ratownicza może pozwolić na odnalezienie osoby i udzielenie jej pomocy zanim będzie za późno.

Powód drugi – egoistyczny:

A dlaczego wykupujesz ubezpieczenie samochodu? Na wszelki wypadek. Nigdy nie wiesz (i nie życzymy Ci tego) czy ktoś, kogo znasz, bądź Ty sam, nie znajdzie się w sytuacji kryzysowej. Wówczas na pewno będzie Ci zależało na zaangażowaniu najlepiej wyszkolonych ratowników. O ich szkolenie trzeba zadbać wcześniej.


Kilka interesujących faktów na temat psów ratowniczyc

Wierz lub nie, psy ratownicze mają swoje specjalizacje (jak TOPR czy WOPR) – przykładowo mogą być szkolone do poszukiwania konkretnej osoby na podstawie jej zapachu, do odnajdowania osób żywych, do pracy na śniegu (psy lawinowe). Podczas poszukiwania zaginionej osoby, jeden zespół ratowniczy (zespół tworzy dwóch osobników na przeciwległych końcach smyczyJ) potrafi wykonać pracę 100-150 osób, do tego w krótszym czasie (pies wyczuje człowieka z odległości prawie kilometra a Ty?). Nie ma technologii, która dorównałaby możliwościom psów w trakcie przeszukiwania gruzowisk i terenów po katastrofach – są odważne, mogą wcisnąć się w miejsca nam niedostępne, a ich węch sięga dalej niż kamery termowizyjne.
 

Przyszli psi ratownicy zachęcają do pomocy!

 

Supported by 37 people
1 850 zł (100%)