Białaczka – wyrok dla kota?

Closed
Supported by 63 people
528 zł (26,4%)

Started: 06 May 2016

Ends: 06 August 2016

Thank you for your support - every penny counts.
Together we have great power!
As soon as we receive the result of the action, we will post it on the site.

Wirus białaczki kotów (FeLV – feline leukemia virus) jest jednym z najczęściej spotykanych kocich wirusów. Choroba jest nieuleczalna. Chore koty, by nie zagrażać swoim kocim współtowarzyszom, muszą zostać odizolowane. W schroniskowej, niewesołej praktyce oznacza to niestety pobyt w klatce, z której codziennie chory kot jest wypuszczany w pomieszczeniu, z którego na czas dyżuru zabrano pozostałe koty. Nie można tego nazwać nawet namiastką wolności… Niestety, nie mamy dodatkowych pomieszczeń, w których takie koty mogłyby sobie wolno biegać przez cały czas.


 

Jedynym sposobem na zaradzenie tej przykrej sytuacji jest zaszczepienie wszystkich zdrowych kotów przeciwko wirusowi białaczki. Szczepienia powinny być przeprowadzane u niezakażonych, zdrowych kotów. Przed szczepieniem trzeba wykonać test na obecność wirusa FeLV we krwi. Pod naszą schroniskową opieką przebywa około 40 kotów, koszt całej akcji może wynieść nawet 2 tysiące złotych.


Chcielibyśmy z całego serca prosić Was o wsparcie naszej akcji szczepienia kotów przeciw białaczce. Razem możemy uczynić życie w schronisku jak najbardziej znośnym dla wszystkich naszych czworonożnych podopiecznych. Zależy nam, aby jak najszybciej dokonać niezbędnych badań i szczepień, dlatego bardzo prosimy o pomoc!

Supporters

Loading...

Supported by 63 people
528 zł (26,4%)