Wafel i Trufel proszą o pomoc!

Closed
Supported by 13 people
250,50 zł (16,7%)

Started: 20 August 2021

Ends: 20 October 2021

Thank you for your support - every penny counts.
Together we have great power!
As soon as we receive the result of the action, we will post it on the site.

Trufel i Wafel trafili do nas w czerwcu i mieli być zdrowymi kociakami, do których praw zrzekł się poprzedni właściciel. Szybko jednak okazało się, że z ich zdrowiem nie do końca wszystko jest w porządku...

Zaczęło się od przyspieszonych oddechów u Trufla, dlatego szybko rozpoczęliśmy jego diagnostykę. Wykonaliśmy szereg badań, w tym echo serca i okazało się, że Trufel ma kardiomiopatię przerostową fenotypowo. Od tej pory jest pod stałą opieką kardiologa. Wykonaliśmy również RTG klatki piersiowej, aby mieć pewność, że nie mamy do czynienia z problemem ze strony układu oddechowego. Z uwagi na potencjalne wystąpienie tego schorzenia u Wafla, jemu również wykonaliśmy pełną diagnostykę, która na szczęście nie wykazała żadnych nieprawidłowości.

Gdy udało się ustabilizować serce Trufla, przyplątały się wymioty i biegunka, a u Wafla również gorączka i posikiwanie poza kuwetą. Ponownie rozpoczęliśmy diagnostykę w celu zidentyfikowania problemu. 

Wykonaliśmy pełne badanie moczu u obydwu kotów poprzez punkcję moczu z pęcherza, a dodatkowo rozszerzone badania krwi. U Trufla wykonaliśmy również testy na rozpoznanie czy nie ma zapalenia trzustki. Dostali leki przeciwzapalne i przeciwbólowe, a wstępne rozpoznanie to wirusowe zapalenie jelit. Za niedługo czeka nas kontrolne echo serca i pozostałe kontrolne badania, dlatego kocurki bardzo proszą o wsparcie finansowe.

Supporters

Loading...

Organizator
0 aktualnych zbiórek
88 zakończonych zbiórek
Supported by 13 people
250,50 zł (16,7%)