Pomóżcie nam zebrać na kojce, które uratują wiele istnień

Closed
Supported by 406 people
3 916 zł (83,39%)

Started: 15 October 2018

Ends: 03 March 2019

Thank you for your support - every penny counts.
Together we have great power!
As soon as we receive the result of the action, we will post it on the site.

Po raz kolejny zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o pomoc, tym razem w zakupie kojców.

Naszym głównym zadaniem są wyjazdy interwencyjne, które mają na celu poprawę warunków bytowych zwierząt w naszym regionie. Staramy się uświadomić właścicielom błędy, które popełniają w sprawowaniu opieki nad swoimi zwierzętami, sprawnie posługujemy się Ustawą o ochronie zwierząt i pokazujemy, że zwierzęta także mają swoje prawa.

Udaje nam się dotrzeć do wielu właścicieli, którzy zrozumieją, że o zwierzęta trzeba dbać zmieniają oni swoje postępowanie. Zbudują ocieploną budę, postawią kojec lub przynajmniej wydłużą łańcuch, zaczną spuszczać psa z łańcucha, zaczynają odpowiednio karmić. 

Jednak nie wszystkie interwencje się tak kończą, na wielu z nich musimy podjąć natychmiastową decyzję o odbiorze zwierzęcia, ponieważ dalsze pozostawienie go u właścicieli zagraża jego życiu lub zdrowiu. Spotykamy się również z totalną ignorancją ze strony właścicieli i odbieramy im zwierzęta. W obu przypadkach sprawy kierowane są do organów ścigania.

Zwierzęta które trafiają pod naszą opieką są często wychudzone, chore, z problemami behawioralnymi - wycofaniem, lękiem, agresją, takie, które straciły całkowicie zaufanie do człowieka. Pracujemy z nimi, choć w niektórych przypadkach jest to bardzo ciężka praca i potrafi trwać nawet kilka miesięcy.

Niestety, naszym największym problemem nie są tylko finanse, ale przede wszystkim brak miejsca dla podopiecznych.

Domów tymczasowych nie ma za wiele, głównie zwierzęta trafiają do naszych domów, jednak nie jesteśmy w stanie przyjąć wszystkich do siebie. Zabieramy zwierzęta, wiedząc, że nie mamy gdzie ich umieścić. Obdzwaniamy wszystkich znajomych, potrafimy siedzieć pod lecznicami po kilka godzin szukając miejsca dla psa czy kota. Posiłkujemy się także hotelikami dla zwierząt, jednak koszty są ogromne.

Mamy miejsce gdzie możemy postawić nowe 2 kojce, jednak koszt kojców jest dosyć duży  - 4040 zł z transportem i montażem. Dodatkowo do jednego kojca musimy kupić budę – 390 zł, drugą mamy podarowaną.

Łączny koszt to 4430 zł.

Bardzo prosimy o pomoc! Te kojce są w stanie ratować psie życia, a nam znacznie ułatwić pracę.

Kojce są solidne i na pewno starczą na lata, bez większych napraw. Kojce mają być wyposażone w zabudowane, drewniane boczne ściany, z drewnianą podłogą, dach z blachy ocynkowanej z obróbką, konstrukcja z profila zamknietego ocynkowaneho, roztaw szczebli 7 cm, furtki z ryglem. Przedstawiamy przykładowe zdjęcia z interentu:

Bardzo prosimy o pomoc w zakupie takich kojców.

Supporters

Loading...

Organizator
2 aktualne zbiórki
4 zakończone zbiórki
Supported by 406 people
3 916 zł (83,39%)

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość