Kicia z białaczką walczy o życie

Closed
Supported by 101 people
1 240 zł (41,33%)

Started: 18 January 2016

Ends: 10 March 2016

Thank you for your support - every penny counts.
Together we have great power!
As soon as we receive the result of the action, we will post it on the site.

Pod opiekę wolontariuszy Fundacji Viva (Zwierzaki z Mińska) trafiła niedawno bezdomna kotka, której stan jej zdrowia, jeszcze przed wykonaniem badań wskazywał na jedną z najgorszych chorób zakaźnych - białaczkę.

Wykonane w przychodni testy potwierdziły czarny scenariusz - kotka faktycznie była chora. Jej stan bardzo szybko się pogorszył, z dnia na dzień kotka stała się apatyczna, słabła, nie chciała jeść, zrobiła się bardzo blada. (Bladość ocenia weterynarz na podstawie zabarwienia dziąseł).

Jedynym ratunkiem było przetoczenie krwi.

Niewielka w sumie ilość krwi, którą przetoczono kotce okazała się bardzo drogą metodą leczenia - ale jedyną. Weterynarze musieli ustalić grupę krwi kotki, aby nie doszło do wstrząsu. Koszt jednorazowej transfuzji krwi wynosi kilkaset złotych! Dla wzmocnienia efektu przetoczenia krwi kotce podano koci interferon - w sumie lekarze zużyli 3 fiolki leki, a każda z nich kosztuje ponad 300 zł. Czy było warto? Oczywiście! Kotka bardzo szybko odzyskała siły, zaróżowiła się, zaczęła jeść. Mruczała gdy podchodziło się do lecznicowej klatki i ocierała się o rękę.

Efekt utrzymał się 3 tygodnie. Następnie kotka znowu zaniemogła. Konieczna była kolejna transfuzja. I tym razem w kotkę wstąpiło nowe życie. Odzyskała siły. Jak z zegarkiem w ręku po kolejnych 3 tygodniach stan kotki zaczął się znowu pogarszać. Decyzja mogła być tylko jedna - przetaczamy po raz trzeci. Kotka bardzo chciała żyć... nawet w takim stanie... Kotce podano po raz kolejny koci interferon. Oprócz tego kotka dostawała preparaty krwiotwórcze, antybiotyki i inne suplementy. Koszty leczenia zwiększały również robione co kilka dni badania krwi.

Każde życie jest cenne i warte tego by o nie walczyć, szczególnie jeśli widać, że jest światełko w tunelu. Dlatego robimy wszystko, by uratować również to kocie, ale tak bardzo wdzięczne życie! Prosimy gorąco o pomoc! Sami nie damy rady :(

Supporters

Loading...

Organizator
0 aktualnych zbiórek
681 zakończonych zbiórek
Supported by 101 people
1 240 zł (41,33%)