Uratowane chore nerkowe koty proszą o pomoc i walkę o ich jak najdłuższe życie!

Closed
Supported by 59 people
2 407 zł (53,48%)

Started: 20 November 2020

Ends: 28 February 2021

Thank you for your support - every penny counts.
Together we have great power!
As soon as we receive the result of the action, we will post it on the site.

Drodzy Przyjaciele i Sympatycy fundacji Kotikowo! Jesienią tego roku znaleźliśmy się w szczególnie trudnej sytuacji jeżeli chodzi o realizację naszych głównych zadań statutowych. Ostatnie miesiące pokazały bardzo duży przyrost młodych miotów kociąt, mimo przeprowadzanych przez miasto akcji sterylizacji i kastracji kotów wolnożyjących. W pomieszczeniach fundacji znajduje się ciągle duża ilość kociąt do adopcji.

Jeżeli udaje się przeprowadzić adopcję, to zaraz na zwolnione miejsce pojawiają się następne małe. A części z tych, o których wiemy, nie odławiamy z powodu warunków, jakie posiadamy, tzn. ograniczonej ilości miejsca w pomieszczeniach fundacji.

Ale to, o co chcielibyśmy zwrócić się do naszych sympatyków i ludzi dobrej woli, dotyczy części dorosłych kotów, które u nas również przebywają. Jest ich w tej chwili piętnaście, z czego pięć jest tak naprawdę kotami hospicyjnymi, chorymi na przewlekłą niewydolność nerek w różnym stanie zaawansowania. Część z Was może zetknęła się z tą chorobą, a jeżeli nie to zachęcamy do przeczytania informacji na jej temat w internecie.

Koty te, do końca życia, które jest dosyć krótkie od momentu zdiagnozowania (od kilku miesięcy do maksymalnie 3 lat), muszą jeść karmę weterynaryjną, otrzymywać suplementy i być od czasu do czasu nawadniane przez kroplówki oraz leczone na często pojawiającą się przy tej chorobie anemię. Wszystko to wymaga wielkiego nakładu czasu, jaki trzeba im poświęcić i rodzi duże koszty, które fundacja z trudem dźwiga. Nasze „nerkowce” są na razie na takim etapie choroby, że niehumanitarnym byłoby ich usypianie. Ale świadomi jesteśmy, że prędzej czy później (oby później) przyjdzie taki moment, że trzeba będzie podjąć tę trudną decyzję.

Ale teraz, w ostatnich miesiącach ich życia, chcielibyśmy im zapewnić jak największy komfort fizyczny i psychiczny w trakcie choroby. Koszt utrzymania jednego kociaka nerkowego dziennie to kwota 10 zł. Potrzebujemy miesięcznie około 1 500 zł  na ich leki i karmę specjalistyczną. Prosimy Was o pomoc materialną na pokrycie kosztów, które w związku z tą sytuacją ponosimy:

·        Weterynaryjna karma nerkowa sucha i mokra

·        Suplementy – nefrokrill lub pronefra, azodyl lub flora balance

·        Leki powstrzymujące wymioty i pobudzające apetyt i inne zalecone przez lekarza

·        Kroplówki

·        Wizyty i badania kontrolne w przychodniach weterynaryjnych

Nasze koty nerkowe: Szymuś, Lusia, Kropeczka, Lotoska i Zbój bardzo liczą na Waszą pomoc! Będziemy walczyć do końca, wierząc, że czas, który im  pozostał, przeżyją  szczęśliwie. Oby tego czasu było jak najwięcej…

Z kocim pozdrowieniem,

Zarząd i wolontariusze fundacji Kotikowo

Supporters

Loading...

Organizator
2 aktualne zbiórki
17 zakończonych zbiórek
Supported by 59 people
2 407 zł (53,48%)