Wychudzony, chory Nero pilnie potrzebuje diagnostyki i leczenia

Closed
Supported by 82 people
1 349 zł (67,45%)

Started: 21 October 2019

Ends: 25 January 2020

Thank you for your support - every penny counts.
Together we have great power!
As soon as we receive the result of the action, we will post it on the site.

Pani Wioletta to osoba o wielkim sercu, która w miarę swoich skromnych możliwości przyjmuje do siebie zwierzęta w potrzebie - leczy je i szuka im dobrych domów. My, z Waszą pomocą, staramy się wspierać zwierzaki będące pod skrzydłami Pani Wioletty. Dzięki wspólnym działaniom pomoc i leczenie otrzymała Czika – mieszka już w nowym domu, oraz kot Baron. Dziś do domu Pani Wioletty trafiła kolejna bida w potrzebie. To Nero. Przeczytajcie to, co napisała o nim opiekunka  i prosimy, pomóżcie go leczyć.

„Nikt nie wie co się przytrafiło Nero, ale z pewnością grzał on kiedyś czyjeś kolana. Możliwe, że jak zachorował, został wyrzucony na dwór. W lipcu br. bardzo chory, wychudzony trafił do koszalińskiego schroniska. Został wyłapany pod śmietnikiem, gdzie żył od dłuższego czasu. Zrobiono podstawowe badania, które wykazały niewydolność nerek i silną anemię, utrzymującą się do teraz. Nero ma ok. 10 lat, to kochany, przyjaźnie nastawiony kocurek, wielki pieszczoch. Wymaga specjalistycznej karmy, leków i szerszej diagnostyki. Dzięki diecie parametry nerkowe ciut się poprawiły, jednakże stan Nera jest fatalny. W organizmie rozwija się stan zapalny nieznanego pochodzenia, kot ma mały apetyt lub wcale go nie ma. Futerko jest nastroszone i przetłuszczone, od dawna niepielęgnowane. Nero jest słaby, nawet je w pozycji leżącej, dużo śpi. Jest dużym kotem, powinien ważyć ok. 6 kg, a waży połowę tego. Na lewym policzku jest dziwna rana, która zostanie poddana badaniu histopatologicznemu, czy nie jest nowotworowa. Czekamy na wyniki pełnych badań wraz z tarczycą. Dalsze postępowanie będzie uzależnione od ww. wyników. 

Pozdrawiam
Wiola”

I pierwsze wyniki badań, mail z piątku:

„Witam,

Badanie rtg płuc nie wykazało zmian nowotworowych, wyniki części badań przesiewowych wyszły nie najgorzej, ale widoczna anemia, stan zapalny, parametry nerkowe lekko podwyższone (kreatynina i mocznik), zalecono Pronefrę. Czekamy na wyniki elektroforezy białek, wyniki FIV, FelV i FIP. Zęby są w fatalnym stanie, niektóre ułamane, więc możliwe, że stan zapalny może być od tego. Jeśli za tydzień poprawią się niektóre parametry, będzie można planować zabieg usunięcia zębów i kamienia. Apetyt nadal słaby, ale małymi porcjami pomału je. Na razie tyle.

Pozdrawiam
Wiola”

Nero ma troskliwą opiekę, brakuje mu tylko środków na leczenie. Prosimy, wesprzyjcie Nero, kota, który jechał z Koszalina aż do Legnicy, by zawalczyć o własne życie i zdrowie.

Dziękujemy za wsparcie! 

Supporters

Loading...

Organizator
31 aktualnych zbiórek
373 zakończone zbiórki
Supported by 82 people
1 349 zł (67,45%)