Rodzi co roku źrebaki na rzeź. Kolejne jest już w brzuszku. Pomóżcie uratować ją i jej nienarodzone dziecie.

URGENT!
left
Supported by 237 people
7 820 zł (65,16%)
To reach our goal: 4 180 zł
Donate

Started: 10 June 2019

Ends: 23 July 2019

Kochani, podjęliśmy decyzje wykupu mamy naszej Myszki i Tosi. Rosa ma zaledwie 6 lat. Pierwszym jej dzieciaczkiem była Myszka, kolejnym Tosia. Rosa od razu została zaźrebiona po urodzeniu Tosi. Czeka na kolejne dzieciątko, które nosi pod serduszkiem.

Rosa od małego była zaźrebiana, nie miała nawet skończonych 3 lat, a nosiła już Myszkę pod serduszkiem. Myszka została wykupiona na targach w Skaryszewie w 2018 r. A w tym roku dowiedzieliśmy się, że ma siostrę bliźniaczkę - Tosię. Dzięki Państwu udało się połączyć w części rodzinę. Wiemy, że klaczki siebie nie znają, ale my wiemy, że to siostrzyczki. Są praktycznie identyczne. Siebie nie znają, ale czy rozpoznają mamę? Wiele osób pytało, co z ich mamą. Mamusia służy od małego do rodzenia, a potem? Tak jak u człowieka, ciąża potrafi pustoszyć organizm. A ona nie ma czasu na regeneracje, bo kiedy? Handlarz zgodził się sprzedać Rosę. Najpierw zawołał zaporową cenę, działając nam na uczuciach - była to kwota 12 tyś zł! Zeszliśmy do 9500! Jest to dużo pieniędzy, ale Rosa jest potężną klaczką i ma w sobie kolejne życie. Życie, które od małego może być szczęśliwe.

Kochani, zwlekaliśmy długo z podjęciem decyzji o jej wykupie - brak możliwości boksowych i bardzo duża kwota... Mamy mało czasu, aby ja wyciągnąć. A u tej pięknej klaczy rośnie i rośnie kolejne istnienie. Wiecie co? Jest to kolejna siostra naszych dziewczyn Myszki i Tosi. Są to wielkie, przekochane klacze. Myszka już dawno się zaklimatyzowała i nie biega jak szalona, ale Tosia do dnia dziś biega, cieszy się bryka i skacze.

Pomóżmy połączyć tę rodzinkę. Mamę pamięta się zawsze. A mama pamięta swoje dzieci. Nigdy nie uwierzę, że konie zapominają, z jednego podstawowego względu. Żaden koń nie napisał książki. Tylko człowiek.

Bardzo proszę o każde ud o każde, nawet jak najmniejsze, wsparcie. Wszystkie dzieci od Rosy miały jedno przeznaczenie. Ona, gdy przestanie rodzić, może podzielić los tych, którzy nie wracają z jednej drogi. Proszę, pomóżcie wyciągnąć ją z tego piekła. Kwota obejmuje wykup życia transport i wstępną badania weterynaryjne.

Supporters

Loading...

Organizator
3 aktualne zbiórki
20 zakończonych zbiórek
left
Supported by 237 people
7 820 zł (65,16%)
To reach our goal: 4 180 zł
Donate