Ogólnopolska akcja pomocowa dla bezdomnych i potrzebujących kotów!

URGENT!
Supported by 1 867 people
64 836 zł (64,83%)
To reach our goal: 35 164 zł
Donate

Started: 28 February 2020

Ends: 30 April 2020

"MRUCZEK SAM NIE POPROSI O POMOC"

Fundacja Psi Los serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w II edycji ogólnopolskiej zbiórki środków przeznaczonych na zakup karmy dla bezdomnych i potrzebujących kotów.

W zbiórce udział bierze 28 schronisk, przytulisk oraz fundacji z województwa dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, śląskiego i wielkopolskiego.

Ambasadorem akcji jest Dorota Sumińska lekarz weterynarii, publicystka

Panuje powszechne przekonanie, że kot zawsze jakoś sobie poradzi. Niestety, ten stereotyp okazuje się całkowicie błędny. W dzisiejszych czasach wolno żyjące koty mają mocno „pod górkę”. Z jednej strony dokarmiane są przez osoby, którym ich los nie jest obojętny (tzw. karmicieli społecznych), z drugiej zaś zamyka się przed nimi piwniczne okienka lub przegania z miejsc, w których mogłyby się ogrzać i schronić przed mrozem lub deszczem. Wychłodzenie organizmu jest, poza głodem, bezpośrednim zagrożeniem życia dla kota. Często dosłownie w ostatniej chwili przeziębione i przemarznięte trafiają do schronisk lub zostają otoczone opieką przez fundacje, stowarzyszenia czy też przytuliska. Ile z nich nie ma tego szczęścia…

To właśnie z tego powodu postanowiliśmy wyjść im naprzeciw i z Waszą pomocą wesprzeć te cudowne istoty. Wytypowane przez nas miejsca zapewniają tymczasowy dom dla wielu bezdomnych i niechcianych zwierząt. Trafiają tam nie tylko „ofiary mrozu”, ale także koty, które zagubiły się i czekają na swoich dotychczasowych właścicieli lub zostały porzucone. To miejsca, do których przyjmowane są także zwierzęta w kiepskiej kondycji, potrzebujące opieki, ciepła, czasem kosztownego leczenia i dobrej jakości pożywienia. Osoby opiekujące się czworonogami starają się zapewnić swoim podopiecznym jak najlepsze warunki bytowania, fachową opiekę i bezpieczeństwo. Pomóżmy im w tej ważnej misji!

Lista miejsc biorących udział w naszej akcji:
Dom Tymczasowy „U Irenki” w Mikołowie
Fundacja „Felineus” w Rzeszowie
Fundacja „Mrruczando” w Lanckoronie
Fundacja „Przytul Kota” w Łodzi
Fundacja „Człowiek dla Zwierząt” w Łętkowicach
Fundacja „Felis” w Lublinie
Fundacja „Karuna” Ludzie Dla Zwierząt w Warszawie
Fundacja „Koci Zakątek” we Wrocławiu
Fundacja „Kocia Klitka” w Bełchatowie
Fundacja „Miasto Kotów” w Piotrkowie Trybunalskim
Fundacja „Na Zdrowie” Zwierzęta Ludziom Ludzie Zwierzętom w W. Drogach
Fundacja „Oleśnickie Bidy” w Oleśnicy
Fundacja „Ostoja Cztery Łapy” w Krakowie
Fundacja „Przystań Ocalenie” w Ćwiklicach
Fundacja „Siedem Życzeń” w Grudziądzu
Fundacja „Zmieńmy Świat” w Tarnowie
Fundacja „Zwierzęta Podhala” w Zakopanem
Fundacja Azylu „Koci Świat” w Nasielsku
Fundacja dla Zwierząt „Koci Pazur” w Poznaniu
Fundacja im. Bożenny Chechlińskiej w Harbutowicach
Fundacja Izy Milińskiej „Kocia Mama” w Łodzi
Przytuliska dla kotów Anny Jajus w Gliwicach
Schronisko dla bezdomnych zwierząt „Medor” w Zgierzu
Schronisko dla zwierząt w Mielcu
Schronisko dla Zwierząt w Mysłowicach
Stowarzyszenie „Start” w Warszawie
Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich w Bielawie
Stowarzyszenie SOS Koty Mielec w Wadowicach Górnych

Kochani, akcja "Mruczek sam nie poprosi o pomoc" jest pokłosiem przedsięwzięcia "Burek sam nie poprosi o pomoc". Wasza reakcja nas zaszokowała - pomoc finansowa, ale też emocjonalna, którą nam ofiarowaliście - przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Za zebrane środki udało się kupić gigantyczne ilości karmy. Nie macie pojęcia, ile to dla nas i naszych podopiecznych znaczy. Bohaterami pierwszej zbiórki były psy. Niesprawiedliwością byłoby nie ponowić akcji, tym razem dedykowanej kotom. 

Zatem teraz musimy udowodnić, że Mruczki są dla nas tak samo ważne, jak Burki! Wiemy, że się uda. Z całego serca dziękujemy Wam, że jesteście z nami!

Patronem II edycji akcji "Mruczek sam nie poprosi o pomoc" jest Portal Ratujemy Zwierzaki! Naszego "Mruczka" wspiera także Radio Kraków jako patron medialny oraz Interia, współorganizator.

Supporters

Loading...

Organizator
3 aktualne zbiórki
47 zakończonych zbiórek
Supported by 1 867 people
64 836 zł (64,83%)
To reach our goal: 35 164 zł
Donate