Na nowe życie dla Anastazji

Supported by 77 people
2 058 zł (82,32%)
To reach our goal: 442 zł
Adopcje

Started: 10 May 2022

Ends: 30 August 2022

Hour: 23:59

Miasteczko koło Poznania, podwórko z gratami i śmietnikiem, a na nim mocno zaniedbana, z kołtunami i odparzeniami na skórze, miejscami wyłysiała, wyrudziała, ok. 6-letnia kotka wydająca na świat mioty kilka razy w roku, a że kociaki ładne, bo matka długowłosa w typie rasy to udawało się trochę zarobić…

Biznes się kręcił kosztem jej cierpienia... Kotka z młodymi karmione kebabem z frytkami i resztkami z talerza podawanymi prosto z patelni czy garnka. Czy jest gdzieś granica ludzkiej głupoty, bezwzględności i podłości? Na szczęście na tym okrutnym świecie jest nadzieja, są Dobre Dusze, które zainteresowały się losem kotki, poddały ją pilnemu zabiegowi kastracji i szukały dla niej pomocy. Tak Anastazja trafiła pod nasze skrzydła.

Kicia ma koci katar, wysunięte 3 powieki, z oczu wypływa ropa. W uszach obecna jest wydzielina – na wizycie pobrano materiał do oceny pod mikroskopem. Osłuchowo nad klatką piersiową szmer jest zaostrzony – wykonano zdjęcie RTG, gdzie widoczna jest infekcja dróg oddechowych. Anastazja jest więc na wziewnej gentamycynie w nebulizacji, a oczy i uszy kropimy zaleconymi specyfikami. Budujemy także odporność lekami ją podnoszącymi. Wspieramy także suchą i matową okrywę włosową preparatem Vetoskin.

Na zębach trzonowych obecny jest osad, brak części siekaczy, części zębów jest starta… Kotkę czeka więc wizyta u kociego stomatologa. Zbadaliśmy morfologię i biochemię. Kreatynina i mocznik są ponad trzykrotnie podwyższone. Anastazja miała również wykonane USG. Nerki mają cechy zwyrodnienia, w lewej nerce widoczna jest torbiel, a jelita wykazują przewlekły stan zapalny, być może nawet IBD. Chore nerki i jelita to "zasługa" kebabowej diety, na którą kotka była skazana przez "człowieka". Została tym niewiarygodnie skrzywdzona, gdyż uszkodzenia nerek i jelit są nieodwracalne. Musimy wspomagać pracę nerek – kotka otrzmuje Lespewet i Renalvet, a także jelit – aplikujemy odpowiednie probiotyki.

Testy FIV/FeLV są dla obu chorób na szczęście ujemne, a kał, który trafił do laboratorium na rozszerzony profil parazytologiczny, jest czysty.

Sporo badań i zaleceń, ale chcemy jak najlepiej zadbać o Anastazję i pozbyć się wszelkich dolegliwości, na ile jest to możliwe. Anastazja jest bezpieczna, nie musi już walczyć o przetrwanie każdego dnia, dostaje jedzenie przeznaczone dla kotów, poznaje prawdziwą troskę i dobro. Teraz będzie już tylko lepiej.

Prosimy o Wasze wsparcie w jej drodze do zdrowia i szczęścia. Same dwie pierwsze wizyty to koszt ponad 1000 złotych, nie wspominając o lekach i suplementach i kolejnych badaniach. W imieniu Anastazji dziękujemy za każdą złotówkę!

Załączniki

Supporters

Loading...

Organiser
7 actual causes
96 ended causes
Supported by 77 people
2 058 zł (82,32%)
To reach our goal: 442 zł
Adopcje