Pilnie! Błagamy o pomoc dla maltretowanych Bezdomniaków. Prosimy, wesprzyj ich walkę o lepsze życie...

Closed
Supported by 1 006 people
40 515 zł (67,52%)

Started: 26 February 2021

Ends: 31 May 2021

Thank you for your support - every penny counts.
Together we have great power!
As soon as we receive the result of the action, we will post it on the site.

Wszystkie zwiódł człowiek… Porzucone, udręczone, maltretowane mogą liczyć tylko na Wasze dobre serca. W imieniu naszych podopiecznych prosimy o pomoc w pokryciu kosztów ich leczenia i hospitalizacji.

10 lat temu rozpoczęliśmy walkę z bezdomnością zwierząt. Walkę o lepszy świat, dla tych, którzy sami nie mogą poprosić. Nigdy nie mieliśmy pod opieką jednocześnie aż tylu tak bardzo skrzywdzonych podopiecznych. To, co się dzieje w ostatnim czasie, przeraża nas. Samo porzucenie jest okrucieństwem, ale wiele zwierząt, które przyjęliśmy, nie tylko zostało bestialsko wyrzuconych, ale mają również widoczne ślady maltretowania fizycznego i psychicznego.

Okaleczone, tak jak sunia Mirka z wydłubanym okiem. Kubot, któremu prawdopodobnie dla okrutnej zabawy nałożono słoik na głowę, skazując go na powolne konanie z głodu.

Nie dość, że zawiódł je człowiek porzucając, to jako bezdomne napotykają wielokrotnie na swojej drodze okrutnych oprawców. Czym zawiniły? Tym, że zamiast ratunku, dostały jedynie strach, ból i cierpienie… Dlaczego ich błagalnego wołania o litość nikt nie słyszał?

Jak np. Duduś, którego przepędzano na wsi, pobito i zostawiono na pastwę losu. Na skutek ciężkich obrażeń łapa była nie do uratowania, musiała zostać amputowana.

Kot Chrupek, który przez wiele tygodni błąkając się szukał pomocy, kuśtykając na wystającej kości w otwartym złamaniu łapki. Gdy przywieźliśmy go do szpitala, lekarze byli zszokowani jego cierpieniem i dramatycznym stanem. Jego powrót do stabilnego stanu i sprawności, wymagał wielu tygodniu pobytu w szpitalu, zabiegów chirurgicznych i rehabilitacji.

Czy maleńka bezdomna Pola, która została potrącona przez samochód i wszyscy ją mijali, nikt jej nie pomógł. Ze połamaną łapką i otwartymi ranami leżała w zaspach śniegu. Nasza pomoc przyszła w ostatniej chwili...

Owczarek niemiecki Czarek znaleziony w środku lasu, zagłodzony, z żebrami na wierzchu, z bolesnymi wyłysieniami. Kiedyś był na pewno pięknym, dostojnym psem, a gdy zachorował, pozbyto się go, jak zepsutej rzeczy.

Maleńka 5 - tygodniowa koteczka porzucona, w opłakanym stanie, brudna i wycieńczona. Jej stan był tak ciężki, że były obawy, czy przeżyje nawet transport do szpitala.

Szczeniaczek Inga leżała na środku jezdni i zamarzała. W stanie krytycznym trafiła do szpitala. 

Maleńki kocurek Rudzik znaleziony z wyrwanym ogonkiem. 

Sunia Sabinka uratowana w ostatniej chwili przed mrozami z budy z dykty. 

Dorosła kotka odebrana interwencyjnie, zagłodzona, waga 1,5 kg! Trzymana na strychu, w ciemności, bez picia i jedzenia i możliwości wydostania się. 

Większość zwierząt, które do nas trafiały były w tak ciężkim stanie, że wymagały natychmiastowej pomocy lekarzy, zabiegów ratujących życie i długotrwałej hospitalizacji.

Rok 2020 i obecny czas jest trudny dla wielu ludzi i tym bardziej trudny dla zwierząt, jak i dla nas. Wielu naszych darczyńców borykało się z trudną sytuacją finansową, a darowizny się zmniejszyły. Staraliśmy się sobie jakoś radzić, ale w tej chwili jesteśmy już w dramatycznej sytuacji finansowej. Koszty leczenia, hospitalizacji i utrzymania naszych podopiecznych wynoszą kilkadziesiąt tysięcy zł. Mamy do opłacenia faktury, których terminy płatności już minęły.

Bez Was nie ma nas. Będziemy ogromnie wdzięczni za każdą wpłatę, wsparcie i udostępnienie zbiórki. Stałe zlecenia darowizn są dla nas bardzo pomocne w utrzymaniu naszych Bezdomniaków, ponieważ niektóre z nich długo czekają na domy.

Michalina, odebrana interwencyjnie, o której życie walczyliśmy razem ze sztabem lekarzy przez wiele tygodni...

Wierzymy w Wasze dobre serca i hojność oraz zrozumienie. Już nie raz udowodniliście, że Bezdomniaki mogą na Was liczyć.

Dzięki Wam możemy pomagać i ratować kolejne istnienia. Bądźcie z nami, dzięki Wam możemy pomagać! Jesteśmy organizacją posiadającą status OPP. Dziękujemy!

Fundacja Bezdomniaki

Załączniki

Organizator
0 aktualnych zbiórek
158 zakończonych zbiórek
Supported by 1 006 people
40 515 zł (67,52%)