Ostatnia nadzieja dla Pyzy

Closed
Supported by 53 people
2 763 zł (34,53%)

Started: 06 July 2019

Ends: 30 September 2019

Thank you for your support - every penny counts.
Together we have great power!
As soon as we receive the result of the action, we will post it on the site.

Pyza to mała sunia, mająca około 9 lat i ważąca niespełna 10 kg. Całe jej życie to złe doświadczenia związane z człowiekiem. Najpierw wieloletni pobyt u wiejskiego gospodarza, który znęcał się nad nią i jej siostrą, potem pobyt w Fundacji, gdzie była bezpieczna, ale nie miała kochającego właściciela i szans na adopcję.

Mała kundelka jak tysiące innych, na dodatek nie młoda, ze słabym wzrokiem (zmętnienie rogówki w obu oczach) w wyniku nieleczonego, silnego zapalenia. Jednak stał się cud i zaadoptowała ją starsza Pani, u której żyła skromnie, ale wreszcie była kochana i szczęśliwa.

Niestety okrutny los przypomniał sobie o Pyzie i zesłał jej nowotwór, który był nieudolnie leczony. W marcu Pyza trafiła do Fundacji św. Franciszka na przechowanie podczas pobytu jej właścicielki w szpitalu... My nie mogliśmy patrzeć na jej cierpienie, ogromny guz na tylnej nóżce 9x10cm z przetoką o średnicy 1,5cm, którą sunia nerwowo wylizywała z częstotliwością co 5 sekund. Zabraliśmy ją do najlepszego onkologa, gdzie okazało się, że guz nie nadaje się do operacji, gdyż jest już zbyt rozległy. Jednak wprowadzono leczenie lekiem Masivet i stał się cud. Guz systematycznie się zmniejszał, a przetoka goiła i tak było przez 3 miesiące. Pyza odżyła, guz zniknął i znów stała się wesołą sunią, która radośnie merda na widok człowieka.

Niestety, 3-miesięcznne leczenie zostało przerwane - właścicielki nie stać na drogie leczenie, a nasza Fundacja nie ma środków na dalsze sponsorowanie, zwłaszczazwłaszcza że jesteśmy kocią, a nie psią Fundacją. Koszty leków to 550 zł miesięcznie plus wizyty i co 2 tygodnie badania krwi to kolejne 350 zł, czyli 1250 zł to miesięczny koszt. Zbieramy kwotę, aby pokryć koszty leczenia na 6 miesięcy, aby powyższa sytuacja się nie powtórzyła. Obecnie Pyza nie dostaje leków od miesiąca, a jej stan bardzo się pogorszył, guz rośnie z dnia na dzień, dlatego szybkie zebranie pieniędzy na zakup leków jest tak ważne.

Załączamy zdjęcia suni z guzem i przetoką, chociaż widok jest dość przerażający.

Pomóżcie proszę, ona ma tylko nas i bardzo mało czasu, by przeżyć...

Supporters

Loading...

Supported by 53 people
2 763 zł (34,53%)