Malutki Pimpek chce żyć bez bólu!

Closed
Supported by 34 people
1 600 zł (80%)

Started: 29 April 2021

Ends: 20 June 2021

Thank you for your support - every penny counts.
Together we have great power!
As soon as we receive the result of the action, we will post it on the site.

Ten 6,5-kilogramowy malec trafił do nas z jednej z miejscowości w województwie małopolskim. Całe swoje dotychczasowe życie spędził u osoby, która niestety przez większość czasu nie była w stanie sprawować nad nim prawidłowej opieki.

Pimpek był typową "powsinogą". Raz miał co jeść, raz nie... Wciąż biegał po wsi, szukając jedzenia, ale także uwagi ze strony człowieka. Wielokrotnie przepędzany, bez żadnej opieki weterynaryjnej, czekał, aż w końcu zmieni się jego los. Na szczęście finalnie trafił pod nasze skrzydła.

Z racji, że prawdopodobnie nigdy nie był u weterynarza. Właściwie od razu rozpoczęliśmy jego badanie. Pobraliśmy mu krew, zbadaliśmy kał, zachipowaliśmy. Pani doktor go zważyła, osłuchała i dokładnie obejrzała. Okazało się, że jego zęby są delikatnie mówiąc w kiepskim stanie - m.in. górny lewy kieł jest złamany i zajęty grubą warstwą kamienia + stan zapalny dziąsła...

Po otrzymaniu wyników krwi jeszcze w tym samym tygodniu umówiliśmy zabieg. Niestety złamany ząb okazał się być bardzo mocno zakorzeniony w szczęce, dlatego Pani Doktor zaleciła konsultacje u psiego stomatologa, a korzystając, że Pimpek był uśpiony, wykastrowała go.

Teraz maluch dochodzi do siebie, a już 4 maja odwiedzi dr. Gawora z Klinika Weterynaryjna ARKA. Na tę konsultację, a także opłacenie zdjęcia RTG i zabiegu usunięcia zęba będziemy potrzebowali Waszego wsparcia! Pomożecie? Pimpek wierzy, że wkrótce będzie mógł jeść bez dyskomfortu!

Załączniki

Supporters

Loading...

Organizator
1 aktualna zbiórka
82 zakończone zbiórki
Supported by 34 people
1 600 zł (80%)