Chciał zagłodzić upośledzonego psiaka - ratujemy bezbronną istotę!

Supported by 500 people
12 301,03 zł (123,01%)
Donate

Started: 20 January 2021

Ends: 01 May 2021

W środku nocy inspektorzy DIOZ wybrali się w ponad 100-kilometrową podróż, by uratować ze Szczytnej umierającego z głodu, 5-letniego psa. Po 12 w nocy dotarli do miejsca kaźni zagłodzonego zwierzęcia, które żyło w pseudo budzie, bez jedzenia, wody i jakiegokolwiek schronienia. Psiak jest w bardzo złym stanie i wykazuje objawy neurologiczne. Potyka się o własne łapy, ma nieskoordynowane ruchy, wchodzi i obijania o różne przedmioty, kręci się w kółko, nienaturalnie wykrzywia głowę oraz ma widoczny niedowład mięśni twarzy.

To nie jedyne problemy tego cudownego zwierzęcia - do tego dochodzi przeraźliwe wychudzenie i odwodnienie oraz intensywna biegunka. Zwierzę zachowuje się tak, jakby nigdy nie widziało jedzenia - bardzo łapczywie łyka pokarm bez gryzienia.

Wobec psiaka zostało wdrożone wstępne leczenie, jednak aktualnie oczekujemy na termin wizyty u neurologa i badanie rezonansem magnetycznym w klinice dr. Niedzielskiego we Wrocławiu.

Prosimy was o wsparcie leczenia i diagnostyki uratowanego psiaka. Koszty samych badań będą bowiem sięgały kilku tysięcy złotych, nie mówiąc o rekonwalescencji, lekach oraz ewentualnej operacji.

Supporters

Loading...

Organizator
28 aktualnych zbiórek
165 zakończonych zbiórek
Supported by 500 people
12 301,03 zł (123,01%)
Donate