Pomóż wyszkolić psa dla Agnieszki - pierwszy etap

Closed
Supported by 18 people
580 zł (34,11%)

Started: 04 March 2015

Ends: 16 April 2015

Thank you for your support - every penny counts.
Together we have great power!
As soon as we receive the result of the action, we will post it on the site.

Gdy otworzysz oczy wydaje Ci się, że już widzisz” – pisał Johann Wolfgang Goethe.

Każdego dnia przewija się przed naszymi oczami tysiące obrazów, twarzy, postaci, wydarzeń. Wyobraź sobie, że budzisz się rano i nie widzisz… jak wtedy wyglądałby Twój świat? Tak od 14 lat widzi świat Agnieszka. W wieku 8 miała zdiagnozowany guz mózgu. Kiedy obudziła się po operacji – jej świat opanowała ciemność. Co zostało? Smaki, zapachy, głosy, dźwięki… dotyk. Jak zareagowała?... strachem. Świat, jaki dotąd znała przestał istnieć. 

Wyzwaniem okazało się samodzielne wyjście z domu. Bała się nawet zostać sama w domu. Pewnego dnia usłyszała o psach przewodnikach dla osób niewidomych. Zapragnęła takiego psa. Nie bałaby się zostać sama w domu i mogłaby wychodzić na dwór. Tak pojawiła się Kora. Przez 11 lat prowadziła Agnieszkę przez świat. Jednak psa nie obowiązują przepisy ZUS-u i 11 lat to czas, by przejść na emeryturę. Korę zawodzi już wzrok i słuch. Nie może już dłużej spełniać swojej roli psa-przewodnika. A Agnieszka chciałaby prowadzić nadal aktywne życie – studiować, umawiać się z przyjaciółmi… 

Od połowy stycznia 2015 roku z Agnieszką zamieszkała mała labradorka Keja. Przed nią wiele miesięcy nauki i kosztownych szkoleń. Wszystko po to, by Agnieszka mogła swobodnie iść przez życie, bez barier i ograniczeń. Zbiórka dotyczy pozyskania funduszy na wstępny etap szkolenia psa - socjalizację oraz szkolenie z podstaw posłuszeństwa. Keja nauczy się podstawowych komend i dobrze pozna środowisko w jakim będzie oczami swojej Pani.

Każda złotówka się przyda!

Supporters

Loading...

Organizator
0 aktualnych zbiórek
1 zakończona zbiórka
Supported by 18 people
580 zł (34,11%)