Malutki piesek potrącony przez samochód prosi Cię o pomoc

Closed
Supported by 46 people
2 065 zł (76,48%)

Started: 01 June 2015

Ends: 01 July 2015

Thank you for your support - every penny counts.
Together we have great power!
As soon as we receive the result of the action, we will post it on the site.

Wypadki „chodzą” i po ludziach i po zwierzętach. Zdarza się najlepszym. Ale w obliczu takiego zdarzenia, każdy ma obowiązek zachować się jak człowiek. Nie każdy jednak potrafi. Postawa obywatelska, zwykłe współczucie nie wszystkim jest znane. Tego małego, potrąconego psiaka minęły dziesiątki samochodów, zanim zatrzymał się ten jeden, z którego przyszła pomoc.

Malutki, ważący niespełna 7 kg piesek leżał potrącony przez samochód na wąskim pasie zieleni pomiędzy dwoma pasmami jezdni. Nietrudno było go zobaczyć, próbował wstać, trząsł się... Nie mógł jednak wstać, uniemożliwiała mu to pęknięta miednica. Pieska  wypatrzyła w końcu nieobojętna na cierpienie zwierząt osoba, która skontaktowała się z wolontariuszami Fundacji Viva z grupy Zwierzaki z Mińska. Psiak został owinięty w kurtkę i dowieziony do najbliższej całodobowej przychodni.

Na miejscu po wykonaniu rtg okazało się, ze psiak ma pękniętą miednicę. Pęknięty i silnie krwawiący był również łuk brwiowy i jedna strona przy wewnętrznej stronie kącika oka. Podczas uderzenia przez samochód psiak stracił także ząb. Najbardziej ucierpiała głowa, lekarze stwierdzili obrzęk mózgu. Psiak przez kilka dni prawie cały czas spał podłączony pod kroplówkę.

Lukas obecnie przebywa w Domu Tymczasowym, gdzie ma zapewnioną specjalistyczną opiekę behawiorysty. Przed Lukasem jeszcze wiele wizyt kontrolnych u lekarza weterynarii. Psiak musi mieć też stale podawane leki. Jak długo? To właśnie wykażą te wizyty kontrolne...

Ponieważ przed nim długi czas rekonwalescencji Lukasek prosi o pomoc każdą nieobojętną osobę! Niech ten wypadek stanie się początkiem nowego i lepszego życia!

Supporters

Loading...

Organizator
0 aktualnych zbiórek
681 zakończonych zbiórek
Supported by 46 people
2 065 zł (76,48%)