Pomóż polskim pszczelarzom i bieszczadzkim niedźwiedziom. Włącz się do naszej zbiórki

Closed
Supported by 291 people
7 116 zł (42,68%)

Started: 08 May 2018

Ends: 30 June 2018

Thank you for your support - every penny counts.
Together we have great power!
As soon as we receive the result of the action, we will post it on the site.

Pomóż polskim pszczelarzom i bieszczadzkim niedźwiedziom. Włącz się do naszej zbiórki. Chcemy kupić pszczelarzom zestawy specjalnych pastuchów elektrycznych, które skutecznie ochronią pasieki przez niezapowiedzianą wizytą niedźwiedzia. Jeden zestaw to koszt rzędu 3000 złotych. Musi być odpowiednio mocny – gruby drut i solidne słupki, jak i zasilany energią słoneczną – pasieki są zlokalizowana z dala od stałego źródła prądu.

Stosowanie pastuchów, to najlepszy sposób na zapobieganie sytuacjom konfliktowym. Zyskają na tym i niedźwiedzie i ludzie. Tak niedźwiedzie, jak i pszczelarze będą mogli żyć obok siebie w spokoju.

Dlaczego to takie ważne? Niedźwiedź szybko uczy się pozyskiwania łatwego pokarmu. A takim pokarmem jest miód z niezabezpieczonej pasieki, zlokalizowanej w sąsiedztwie lasu. Pastuchy elektryczne są wskazywane jako najskuteczniejsza metoda zapobieganie szkodom przez autorów projektu „Programu ochrony niedźwiedzia brunatnego w Polsce”.

Niestety pszczelarze nie mogą liczyć na żadne wsparcie. Dlatego postanowiliśmy im pomóc. W ramach tej akcji chcemy zebrać środki na minimum 5 zestawów pastuchów.

Jednak potrzeby są znacznie większe. Jeżeli uda się nam zebrać więcej, zakupimy kolejne pastuchy. Zapotrzebowanie jest bardzo duże. Lista pszczelarzy oczekujących na taki zestaw jest bardzo długa. Ze wstępnych informacji zebranych od kół pszczelarzy z Bieszczadów, Pogórza Przemyskiego i Beskidu Niskiego, wynika, że potrzeba co najmniej 300 takich zestawów.

Ważne! Cała kwota zebrana w czasie zbiórki zostanie przeznaczona wyłącznie na zakup pastuchów elektrycznych.

Nasza fundacja działa od dziesięciu lat na terenie polskich Karpat wschodnich - w Bieszczadach, w Beskidzie Niskim i na Pogórzu Przemyskim. Zajmujemy się ochroną polskiej przyrody, ze szczególnym uwzględnieniem dwóch dużych karpackich drapieżników – wilka i niedźwiedzia. 

Organizator
0 aktualnych zbiórek
1 zakończona zbiórka
Supported by 291 people
7 116 zł (42,68%)