Koszmar w "hotelu dla zwierząt"

Closed
Supported by 620 people
7 720,04 zł (61,76%)

Started: 27 January 2018

Ends: 17 March 2018

Thank you for your support - every penny counts.
Together we have great power!
As soon as we receive the result of the action, we will post it on the site.

Pilnie potrzebny jest ratunek dla 18 zagłodzonych i chorych psów. Trzymane były wiele dni w zamknięciu, w odchodach. Wszystkie zwierzęta wymagają opieki weterynaryjnej. Pomóżcie nam nie tylko w zbiórce na ich ratunek. Szukamy także domów tymczasowych dla tych psów.

Od kilku lat na opuszczonej posesji we wsi Zapowiednia gmina Pyzdry (50 km od Poznania) Katarzyna D. i Jerzy D. (jej ojciec) zaczęli sprowadzać psy. Działka była w polach, nikt postronny tam nie zaglądał. Zwierzęta zamknięte cierpiały. Z dala od pomocy.

Nie da się opisać słowami, jak wyglądały warunki utrzymywania zwierząt. W budynku gospodarczym sterta śmieci, czasami na metr wysokości. Pełno odchodów. Nie były sprzątane od wielu miesięcy. Dostępu do wody także nie było.

Sąsiedzi tego miejsca zaalarmowali policję i straż pożarną, ponieważ od kilku dni nikogo nie widziano na posesji. Służby siłowo weszły na posesję, bo myślano iż psy zagryzły opiekunów. Ludzi nie było w środku. Znaleziono natomiast 18 chorych i niedożywionych psów.

Psy z ranami, wychudzone, zapchlone, z długimi pazurami uniemożliwiającymi ich normalne poruszanie się. Niektóre psy wylęknione - nie dały się złapać. To "hotel", ale z jakiegoś koszmaru. Przez kilka ostatnich dni zwierzęta dokarmiali urzędnicy z gminy. W końcu zdecydowano o ich odbiorze. Interwencję prowadziliśmy jako "Pogotowie dla Zwierząt" wspólnie z gminą, policją i inspekcją weterynaryjną. Odbiór psów, ich transport i oględziny zakończyły się dziś po północy.

Po kilku godzinach z terenu posesji odebrano 18 zwierząt. Trafiły do lekarza weterynarii na badania i leczenie. Większość z nich była wychudzona, zapchlona, oblepiona odchodami. Rozpoczęto leczenie chorych psów. Stan psychiczny kilku psiaków wymagał konsultacji zoopsychologa.

Najbardziej dla tych psów potrzebne są domy tymczasowe, dlatego prosimy o kontakt. Do tej pory na interwencję, diagnostykę i leczenie psów tylko w pierwszy dzień wydaliśmy około 4 tys. zł.

Spore koszty pochłonął także transport tych psów i umieszczenie ich na terapii, by pracować z psami najbardziej lękowymi - ok. 600 zł. miesięcznie za psa. Na opłacenie wszystkich tych kosztów, by uratować psy, uruchomiliśmy zbiórkę. Bardzo prosimy o wsparcie tych psów.

Supporters

Loading...

Organizator
7 aktualnych zbiórek
33 zakończone zbiórki
Supported by 620 people
7 720,04 zł (61,76%)

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość