Potrzebna pomoc dla dzikich psów!

Supported by 325 people
12 900,59 zł (86%)

Started: 07 December 2019

Ends: 15 January 2020

Hour: 23:59

Do naszego przytuliska na przestrzeni kilku tygodniu przyjechały wszystkie psy, które udało się odłowić. Najpierw 10 szczeniąt, które zostały odpchlone, odrobaczone i dwykrotnie zaszczepione na choroby zakaźne. Dziewięć z nich znalazło nowe domy i pomimo, że nie były to psy najlepiej zsocjalizowane dobrze sobie radzą w nowej rzeczywistości.

Oto jeden z nich - Roni :)

Potem przyjechała dzika suczka z dwójką swoich dzieci. A następnie 7 dorosłych psiaków. Wszystkie psy otrzymały odrobaczenie i szczepienia. Dorosłe zostały wysterylizowane i wykastrowane. Niestety długie życie bez czlowieka i konieczność radzenia sobie w niesprzyjających warunkach spowodowały, że są to psy dzikie, nie szukające kontakty z ludźmi. Staramy sie im stworzyć jak najlepsze warunki, by czuły sie u nas dobrze. Może z czasem będziemy mogli zaobserwować jakies postępy w socjalizacji. Najważniejsze, że są bezpieczne, zdrowe, mają co jeść i nikt nie dybie na ich życie.

Niestety miejscowa gmina w żaden sposób nie poczyła sie odpowiedzialna za żyjące na jej terenie zwierzęta. Szkoda, że w dalszym ciągu w Polsce są takie tereny, na których dziko żyjące stada psów nikogo nie zajmują.

Supporters

Loading...

Organiser
0 actual causes
63 ended causes
Supported by 325 people
12 900,59 zł (86%)