Strzelano do niego i pozostawiono na śmierć. Ratujemy Rufusa!

Closed
Supported by 145 people
4 016,70 zł (100,41%)

Started: 13 May 2021

Ends: 19 May 2021

Dziękujemy za Twoje wsparcie – bez Ciebie nie udałoby się zebrać potrzebnej kwoty.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Rufus został znaleziony na poboczu drobi z obrzękniętym i oblepionym krwią pyszczkiem... Ledwo siedział, ledwo oddychał, ledwo... żył. Domowy, wychodzący, ale nikt go nie szukał.

Trzeci siekacz szczęki po stronie prawej ułamany, ropień okołowierzchołkowy. Na głowie rana - przecięcie skóry długości ok 0.7 cm. Węzły chłonne podżuchwowe powiększone, silnie odwodniony. Na małżowinach usznych ślady starej zakrzepłej krwi. Z jamy ustnej wyczuwalny mocznikowy zapach.

Pobrano krew - w morfologii parametry czerwonokrwinkowe poniżej normy, obecna silna leukocytoza. Ze względu na anemię wykonano USG - cech krwawienia nie stwierdzono.

Test FIV/FeLV ujemny.  

Wynik usg:  Obrzęk i przebudowa miąższu warstwy korowej obu nerek skutkujący renomegalią
podejrzenie ostrej niewydolności. Niezmineralizowane złogi w pęcherzu moczowym. Niespecyficzna przebudowa miąższu wątroby. Powiększenie ww chłonnych żołądka i krezkowych.

W pyszczku na RTG uwidoczniono śrut w szczęce, wymagana operacja usunięcia śrutu. Rufus to młody ok. 4-letni kociak, kastrowany. Kiedyś musiał mieć dom, tuli się do człowieka. Powalczmy o Rufusa. Dajmy mu szansę na lepsze nowe życie.

Załączniki

Supporters

Loading...

Organizator
3 aktualne zbiórki
81 zakończonych zbiórek
Supported by 145 people
4 016,70 zł (100,41%)