Puszka dla maluszka

Supported by 36 people
1 220 zł (101,66%)

Started: 21 May 2015

Ends: 12 August 2015

Głodne kocie brzuszki to nie przelewki. Nasi podopieczni na tysiące różnych sposobów potrafią zakomunikować, że zbliża się pora karmienia, a nasza pustka w portfelu nie jest dla nich żadnym argumentem.  Akcje, taka jak „Puszka dla maluszka” są dla nas wybawieniem i możliwością choć częściowego załatania dziury w budżecie.

Mimo faktu, że potrzeby są duże, nie oszczędzamy na żywieniu. Wiemy, jak ważne ma ono znaczenie dla rozwoju maluszka, stanu zdrowia dorosłego kota i z czasem na wieloletnie funkcjonowanie organizmu zwierzaka w wieku podeszłym.  Pierwsze miesiące życia to kluczowy moment, kiedy organizmowi dostarczamy wszystkich niezbędnych składników do prawidłowego wzrostu i nabrania odporności. Największym wyzwaniem w prawidłowym żywieniu są kocięta niesamodzielne, pozbawione matczynej opieki oraz kocięta chore, znalezione przez nas w stanie niedożywienie i skrajnego zaniedbania.

Fundusze zgromadzone w ramach akcji „Puszka dla maluszka” pokryły część wszystkich kosztów poniesionych przez Fundację od maja do września 2015 roku na wyżywienie osesków, kociąt i kocich podrostków.
Dzięki wsparciu darczyńców mogliśmy zakupić dla nich:
- mleka dla kociąt - Vetoquinol Care Milkocat, Vetocinol, Babycat Milk RC, Cat-milk Gimpet,
- paszteciki  dla najmniejszych kociąt od 4 tygodnia życia, uczących się samodzielnego jedzenia,
- odżywki wysokobiałkowe,
- karma dla kociąt w 1. fazie wzrostu (do 4 miesiąca życia),
- zbilansowana karma dla dorastających kociąt w 2. fazie wzrostu (4-12 miesięcy),
- pasty witaminowe (B1, B2, B6, B12, A, E) dla kociąt z tauryną.

Wychowane przez wolontariuszy Fundacji na mleku zastępczym: Henio, Gucio i Karolinka są już dużymi, zdrowymi podrostkami oczekującymi na kochający dom. Henio, Gucio i Karola dziękują serdecznie w imieniu wszystkich podopiecznych FMK za pomoc i wsparcie finansowe!


 

Supporters

Loading...

Organizator
9 aktualnych zbiórek
109 zakończonych zbiórek
Supported by 36 people
1 220 zł (101,66%)