Ragnar - kociak z niedowładem zbiera na pokrycie kosztów leczenia

Agnieszka Mikołajewska
organizator skarbonki

Ragnar, początkowo nazywany po prostu kociakiem z niedowładem został znaleziony w Sapowicach pod Stęszewem. Kocia mama na początku lipca wydała na świat potomstwo w drzewie na polu. Rodzinka zniknęła na jakiś czas z miejsca bytowania, a gdy powróciła Ragnar powłóczył tylnymi nóżkami. Został więc zabrany przez dobrą duszę do kliniki weterynaryjnej, takie urazy bowiem należy diagnozować szybko, aby móc zapewnić powrót do pełnej sprawności. W pierwszej kolejności podejrzenie padło na uraz. Zdjęcia rentgenowskie wykonane w klinice nie dały obrazu świadczącego o urazie - nie było na nich nic znaczącego diagnostycznie. Malec został skierowany na tomograf, dzięki któremu dowiedzieliśmy, że niedowlad kończyn spowodowany jest uciskiem włókien nerwowych dolnego neuronu ruchowego w przestrzeni miedzykręgowej między ostatnim kręgiem lędźwiowym, a kością krzyżową. Jednak przyczyna tego stanu nadal jest nieznana... Nastąpiło jednak pogorszenie jego stanu ogólnego - pojawiła się gorączka, malec przestał jeść i pić. Być może jest to spowodowane obecnością choroby zakaźnej w organizmie malca, toksoplazmoza, FIP, a nawet panleukopenia to choroby, które należy brać pod uwagę. Jesteśmy w trakcie diagnostyki i przed nim sądne dni. Ragnar jest kociakiem o ogromnym mruczącym sercu i dzielnie walczy pomimo osłabienia i gorączki. Wyciąga łapki aby tulić się do człowieka, obiecał, że będzie walczył ile sił... Kciuki i ciepłe myśli bardzo potrzebne naszemu wojownikowi!

Agnieszka Mikołajewska

Fundacja Koci Pazur zdecydowała się objąć opiekę nad malcem pomimo prawie 140 kotów na utrzymaniu. Koszty leczenia i diagnostyki Ragnara sięgnąć mogą nawet 2000 zł. Za maluchem jest już tomograf, zdjęcie RTG, dwukrotne badania krwi (morfologia, biochemia, rozmaz), testy w kierunku FIV/FeLV, testy w kierunku toksoplazmozy, testy w kierunku wykrycia przeciwciał FCoV, testy w kierunku panleukopenii. Kilka dni maluch przebywał na hospitalizacji w klinice weterynaryjnej i jest codziennym bywalcem kliniki z względu na konieczność przyjmowania leków i kroplówek. 

Przed malcem nierówna walka o życie, mamy nadzieję, że tym razem uda nam się wygrać z czasem i malec będzie miał na tyle siły, że wyjdzie z tego. Tymczasem bardzo prosimy o pomoc w dźwignięciu kosztów leczenia Ragnara, to na pewno nie koniec, a budżet fundacji już został mocno nadszarpnięty :( Wierzymy w was Pomagacze, jesteście niezawodni!

Agnieszka Mikołajewska

Jeśli chcielibyście śledzić losy Ragnara odwiedźcie profil Fundacji dla Zwierząt "Koci Pazur" na facebooku! :)

https://www.facebook.com/Fundacja-Koci-Pazur-37185 0769322/

__________________________________________________ ___

Kontakt w sprawie adopcji: adopcje@kocipazur.org 502 111 279 (pon-pt 18-20)

Wsparli

10 zł

Anonymous

40 zł

Anonymous

50 zł

Anonymous

10 zł

Kapitan Sernik

10 zł

Wiesia

trzymaj się skarbie!

Show more

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
76%
3 050 zł Supported by 94 people CEL: 4 000 ZŁ