Maleńka Sonia potrzebuje naszej pomocy

Supported by 106 people
2 250 zł (64,28%)
To reach our goal: 1 250 zł
Donate

Started: 20 October 2019

Ends: 05 January 2020

To jest Sonia, 8-letnia kundelka w typie ratlerka. Nie zobaczycie zdjęć rozrywających serce i budzących współczucie, bo byłyśmy na tyle skupione na ratowaniu jej życia, że robienie zdjęć zupełnie wyszło nam z głowy.

Co by na nich było? A np. Sonia z okiem, które prawie wyszło z oczodołu, Sonia w trakcie całej masy badań (RTG, endoskopia, USG) pod narkozą, Sonia podłączona pod kroplówki, Sonia z sondą w nosie i wielkim kołnierzem (żeby nie wyjęła sondy, wenflonu itp.). Dlaczego przechodziła te badania i takie leczenie i była karmiona przez sondę?

Ano… pewien duży facet (nie napiszę „człowiek”) kopnął maleńkiego psa. Nieistotne, dlaczego to zrobił, istotne, że mógł ją zabić i tylko cudem tak się nie stało. Ważne jest to, że wspaniałej grupie weterynarzy w końcu udało się „ogarnąć temat”. Oko już prawie wróciło na miejsce, pozostało tylko bielmo na rogówce. Opanowane już w dużej mierze jest też zachłystowe zapalenie płuc. Skąd ono się wzięło? Przez około miesiąc od wypadku Sonia nie była prawidłowo leczona i prawidłowo odżywiana, jedzenie i płyny dostawały się do układu oddechowego. Dlaczego tak się działo? Ponieważ Sonia ma porażone nerwy przełyku i mięśnie, które powinny przepchnąć pokarm do żołądka, praktycznie nie działają. Na szczęście kręgosłup Soni nie został złamany.

Sonia uczy się na nowo jeść i pić. Być może do końca życia, będzie musiała robić to w pozycji pionowej. Po każdym posiłku i napojeniu musi być przez około 30 minut utrzymywana w pionie. To wszystko po to, żeby pokarm i płyny trafiły do żołądka, żeby nie zalegały w przełyku, żeby nie powtórzyło się zapalenie płuc, żeby mogła żyć. Sunia jest bardzo cierpliwa i bardzo chce wyzdrowieć. Jest pod stałą opieką weterynarzy. Musi się stawiać do lecznicy co 2-3 dni. Jest to możliwe tylko dzięki pomocy wolontariuszy. Czeka ją jeszcze długa terapia. Będziemy robić wszystko by pobudzić nerwy i mięśnie do pracy.

Musimy ratować Sonię, bo ona chce żyć! Możemy liczyć na Waszą pomoc? Dziękujemy!

Supporters

Loading...

Organizator
3 aktualne zbiórki
42 zakończone zbiórki
Supported by 106 people
2 250 zł (64,28%)
To reach our goal: 1 250 zł
Donate