Pomóż warszawskim kotom miejskim!

Closed
Supported by 52 people
860 zł (17,2%)

Started: 02 November 2015

Ends: 27 January 2016

Thank you for your support - every penny counts.
Together we have great power!
As soon as we receive the result of the action, we will post it on the site.

Żyją obok nas. Koty piwniczne, koty działkowe, koty miejskie. Zwykle nie są oswojone, urodziły się i wychowały na wolności. Czasami są to też koty wyrzucone przez właścicieli, które usiłują przetrwać w mieście. Koty żyjące na naszych ulicach często głodują i chorują. Żyją znacznie krócej niż koty w domach. Brak im opieki weterynaryjnej, a ich życie jest ciężkie – ruch uliczny, głód, mróz, deszcz, upał i ludzie, którzy je przepędzają lub znęcają się nad nimi. Każdy ich dzień to walka o przetrwanie.


"Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę." (Ustawa z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt) Zatem obowiązkiem  każdego człowieka jest dbałość o zwierzeta, a w tym również o koty wolno żyjące.Oczywiście każda osoba w taką pomoc angażuje sie w różnym stopniu, zależnym od jej możliwości i chęci. Czasami wystarczy nie utrudniać pracy tym osobom, które aktywnie działają na rzecz zwierząt...


Takimi, aktywnie działającymi w terenie osobami są wolontariusze Fundacji Viva! z grupy lokalnej ProFelis. Są to osoby bardzo doświadzcone, które niestety spotakały na swojej drodze wiele umierających kociąt urodzonych na wolności, którym nie dało się już pomóc. Wolontariusze tak piszą o swojej pracy:

Tym niepotrzebnym śmierciom można zapobiegać. Naskuteczniejszym spsobem walki z chorobami, cierpieniem i śmiercią kotów jest profilaktyka: kontrolujemy populację kotów miejskich poprzez ich sterylizację i kastrację. Dokarmiamy koty, zabieramy je do lecznic, kiedy są chore, a jeśli widzimy, że lgną do człowieka i są oswojone, to szukamy im domów.

Sterylizacja kotki to minimum 110 zł, a kastracja kocura min. 70 zł. Przy okazji zabiegów robimy im też przegląd, odrobaczamy i odświerzbiamy, diagnozujemy i leczymy.

Zabiegi finansujemy z wpłat od Darczyńców i dotacji z Urzędu Miasta St. Warszawy, ale środki te nie są wystarczające, aby pomóc wszystkim potrzebującym kotom miejskim.

Bardzo prosimy o wsparcie dla kotów wolno żyjących. One są tak częścią naszego miejskiego eksosystemu, ich obecnośc jest niezbędna, a jednocześnie ich życie jest tak bardzo uzależnione od ludzkich serc... Opiekujemy się kotami wolno żyjącymi z kilku lokalizacji na terenie Warszawie, ale w miarę możliwości nie odmawiamy też pomocy kotom bezdomnym i porzuconym z innych miejscowości. Potrzebne są nam środki na zabiegi sterylizacji i kastracji, leczenie i karmę. Planujemy też zakup klatki-łapki i wykonanie budek dla kotów, które pozwolą im przetrwać zimę.
 

Prosimy! Otwórz serce przed swoim kocim sąsiadem - bez Ciebie on nie przeżyje zimy...

Organizator
0 aktualnych zbiórek
681 zakończonych zbiórek
Supported by 52 people
860 zł (17,2%)