Pięć operacji w trzy miesiące – wymęczona chorobą Todzia liczy na wsparcie!

Closed
Supported by 88 people
1 046 zł (29,88%)

Started: 05 April 2016

Ends: 05 June 2016

Thank you for your support - every penny counts.
Together we have great power!
As soon as we receive the result of the action, we will post it on the site.

Zanim Todzia trafiła pod opiekę wolontariuszy, bytowała w stodole. Fundacja została poinformowana, że „coś” dzieje się z uchem koteczki – oczywiście interweniowała natychmiastowo i zabrała ją pod swoje skrzydła.

Podczas dokładnych oględzin u lekarza weterynarii, „coś” okazało się rozpadającym się guzem w kanale słuchowym. Zaatakowane były oba uszka koteczki. Konieczne było bolesne oczyszczenie ropiejącej i martwiejącej rany. Następnie interweniował chirurg – zmiany sięgały w głąb ucha. Chirurg podczas trzech zabiegów dokonał usunięcia guzów z ucha wraz z węzłami chłonnymi.

Niestety, okazało się, że guzy mają charakter nowotworowy i mogą odrastać albo powodować przerzuty. Materiał wysłano na histopatologię, a stan zdrowia kotki skonsultował onkolog. Koteczka musiała przejść sterylizację i usunięcie zepsutych zębów razem z korzeniami. Todzia jest wytrwałą kotką – dzielnie poddaje się wszystkim zabiegom, po których z całych sił stara się dojść do formy.

Pomimo tak ciężkich schorzeń i nieustannego przebywania w przychodni (spędza w niej cały czas, od kiedy rozpoczęło się jej leczenie), koteczka jest bardzo przyjaźnie nastawiona do ludzi i spragniona kontaktu z nimi.

Nie potrafimy określić, czy nowotwór nie zaatakuje kolejnych narządów. Wiadomo jednak, że warto walczyć o życie Todzi, która ma szansę wrócić do zdrowia. Jesteśmy przekonani, że zasługuje na okazanie jej serca i o to Państwa prosimy!

Supporters

Loading...

Organizator
0 aktualnych zbiórek
681 zakończonych zbiórek
Supported by 88 people
1 046 zł (29,88%)