Zbiórka na kastracje - nie pomnażajmy bezdomności

Supported by 48 people
2 300 zł (65,71%)
To reach our goal: 1 200 zł
Adopcje

Started: 24 January 2022

Ends: 01 December 2022

Hour: 23:59

Przeciwdziałanie bezdomności kotów jest jednym z podstawowych celów naszej Fundacji. Najskuteczniejszą i najbardziej humanitarną metodą ograniczania populacji zwierząt bezdomnych i wolno żyjących, a tym samym walki o poprawę ich losu, jest powszechna kastracja.

Koty osiągają dojrzałość płciową, zanim zakończą pierwszy rok życia. Kotka może kocić się średnio dwa razy do roku, przy czym na jeden miot przypada od dwóch do sześciu kociaków. Jeden niewykastrowany kocur może zatem przykładowo w ciągu dziesięciu lat spłodzić około osiemdziesięciu kociąt, które rozmnażają się w takim samym tempie – ich młode również się rozmnażają… Na świat przychodzi setki tysięcy kociąt, spośród których wiele musi walczyć o przeżycie na ulicy - chore, głodne, samotne. Niechciane kocięta są niestety wciąż często porzucane lub zabijane, a w najlepszym przypadku oddawane do przepełnionych schronisk czy fundacji.

W roku 2021 sfinansowaliśmy 410 kastracji. Jako że przyroda rządzi się swoimi prawami już teraz prosimy Was o pomoc w zebraniu środków na wykonanie przynajmniej 15 zabiegów sterylizacji kotek i 5 zabiegów kastracji kocurków, abyśmy byli w stanie działać jak najszybciej, by zdążyć przed wiosną - wysypem kolejnych kociaków...

Supporters

Loading...

Organiser
7 actual causes
96 ended causes
Supported by 48 people
2 300 zł (65,71%)
To reach our goal: 1 200 zł
Adopcje