Dżekuś- obcięte ucho i ogon, cudem przeżył! Walczymy z infekcją!

kielechkarina
organizator skarbonki

11.04.16r dostaliśmy informacje z prośba o pomoc dla porzuconego mikropieska w jednej z miejscowości położonej niedaleko Chełma.

Z relacji mieszkańców wynika, że Dżekuś (bo tak dostał na imię) jakiś czas temu został tam wyrzucony.. To chodzące nieszczęście.. kilkukrotnie pogryziony.. Wpadł także pod pociąg i stracił kawałek ucha i ogona. Cud że w ogóle przeżył.. - opowiadali... 

Wpuszczano go na klatkę schodową by się ogrzał.. Czuć było od niego straszny odór.. Jedni go dokarmiali inni natomiast przeganiali..
-------------------------------------------------- ----------------
12.04.16r 

Dżekuś został przetransportowany do domu tymczasowego w Lublinie, okazało się, że przy prawym uchu (tym obciętym) ma pozlepianą sierść ropą i ewidentnie go boli.
W trybie natychmiastowym udaliśmy się do kliniki.

Na miejscu okazało się, że Dżekuś ma infekcje ucha (spowodowaną najprawdopodobniej uszkodzeniem mechanicznym) :( Mimo, że uszko go bardzo bolało - był dzielny ! Dostał antybiotyki i krople (do ucha) na 9 dni + kołnierz ochronny. Dodatkowo zostały obcięte wilcze pazury, które były tak zakręcone, że sprawiały mu ból.. 
Na koniec okazało się, że Dżekuś jest wnętrem :(

Wnętrostwo - polega na niewłaściwym umieszczeniu jednego lub obu jąder w jamie brzusznej lub kanale pachwinowym zamiast w mosznie. Niezstąpienie jąder grozi ich przegrzaniem, co sprzyja powstawaniu nowotworów jądra.

Także po zakończeniu leczenia, Dżekuś będzie musiał przejść jeszcze zabieg.. Plus oczywiście szczepienia przeciwko wściekliźnie i chorobom wirusowym.. Koszty zapowiadają si e dosyć wysokie :( :( Pomożecie? :( Prosimy... :(

I jeszcze kilka słów o Dżekusiu:
Ma +/- 4 lata, jest mikropieskiem waży 7 kg :) Ładnie chodzi na smyczy, grzecznie jeździ samochodem :) Jest bardzo przyjazny w stosunku do dorosłych oraz dzieci :) Z suczkami dogaduje się bez problemu, natomiast jeśli chodzi o samców jest dominujący.. Stosunku do kotów nie znamy.. 

Wsparli

20 zł

Anonymous

5 zł

sylwiahau

15 zł

panikajson

50 zł

Magda

Wierzę, że będzie dobrze
20 zł

Paulina Dunaj

Trzymam kciuki za szczęśliwy powrót do zdrowia Dżekusia
30 zł

dragi

Zdrówka Dżekusiu :*
Darowizny trafiają bezpośrednio do fundacji:
Supported by 6 people
140 zł (23%)