Zwierząt przybywa, a my bez Waszej pomocy nic nie zrobimy...

Closed
Supported by 1 147 people
44 150 zł (73,58%)

Started: 04 November 2020

Ends: 03 February 2021

Thank you for your support - every penny counts.
Together we have great power!
As soon as we receive the result of the action, we will post it on the site.

Zatrzymaj się na chwilkę, daj im szansę. Abyśmy mogli nieść pomoc, sami jej potrzebujemy. Leczenie i utrzymanie zwierząt jest bardzo kosztowne. Oprócz naszych podopiecznych mamy na utrzymaniu również dzikie koty z blokowisk i działek. Za każdym razem winę za krzywdę ponosi człowiek. To on udomowił, to on rozmnożył... To on porzucił. Kiedy trafia do nas zwierzę wymagające pomocy, nie myślimy o tym, skąd weźmiemy pieniądze na opłacenie faktur. Skupiamy się wyłącznie na ratowaniu życia! Dzięki Twojej pomocy możemy dalej pomagać i funkcjonować.

Trudno opisać wszystkie nasze działania, wszystkie adopcje i interwencje. Dlatego dla każdego, kto chciałbym zobaczyć naszą stronkę na facebooku, zapraszamy. Faktury zamieszczamy na samym dole, postanowiliśmy zamknąć część zbiórek i zrobić jedną zbiorczą. Koniec roku jest dla wszystkich organizacji ciężki.

A teraz parę słów o nas. Zaczęliśmy działać w 2015 roku, jeszcze jako prywatne osoby odławialiśmy koty i odstawialiśmy je na sterylizacje. Pod koniec 2016 roku jako fundacja nawiązaliśmy współpracę ze schroniskiem w Żyrardowie im. Psa Kazana chcąc popularyzować adopcje zwierząt ze schroniska, oraz poprawić ich stan życia w owym schronisku. Pierwsze lata współpracy to głównie pomoc schronisku w unowocześnieniu kojców dla psów, zakupie ocieplanych bud oraz wsparcie usług weterynaryjnych i zakup specjalistycznej karmy dla zwierząt. 

W kwietniu 2018 roku wraz z wolontariuszami z zaprzyjaźnionego Stowarzyszenia została przeprowadzona interwencja na terenie gminy Długosiodło. Zostało wówczas odebranych 7 psów żyjących w tragicznych warunkach. Co prawda udało się doprowadzić do skazania osoby znęcającej się nad tymi zwierzętami, jednak nie wszystkie psy miały możliwość trafić do nowych domów. Wszystkie psiaki z tej interwencji mają nowe domy.

Często otrzymujemy  zgłoszenia o bardzo poważnie chorych lub zranionych w wyniku wypadku zwierząt, które staramy się ratować. Koszty leczenia są ogromne z uwagi na skomplikowane operacje, a następnie rehabilitację i wymagane specjalistyczne żywienie niektórych zwierząt. Nie każde zwierzę ma możliwość trafić do domu tymczasowego, wówczas  staramy  się znaleźć zwierzęciu miejsce w Hotelikach dla zwierząt. W przypadku zwierząt agresywnych i z tzw. Problemami  współpracujemy z behawiorystami. Współpraca ta pomaga także ustalić, czy zwierzę nadaje się w przyszłości do adopcji.

Staramy się pomagać również zwierzętom właścicielskim, jeśli zwierzakowi grozi eutanazja (a rokowania są pomyślne) lub status bezdomnego, często wspieramy leczenie takich zwierząt. W późniejszym czasie szukamy takim zwierzakom logicznych domów. 

Trafiają do nas również psy z pseudohodowli. Staramy się je leczyć, sterylizować i znajdować bardzo dobre domy. Na 6 lat działalności mieliśmy 2 zwroty z adopcji. Z czego w jednym przypadku pojawiły się duże problemy behawioralne (suczka jest już w cudownym domu stałym). W drugim przypadku ludzie się rozstali i nie potrafili dogadać w sprawie zwierzaka. Sunia również ma już dawno nowy dom. 

Współpracujemy z innymi organizacjami oraz domami tymczasowymi. 

Prosimy o pomoc w spłacie naszych zadłużeń, każda cegiełka się w takim momencie przyda.

Organizator
3 aktualne zbiórki
101 zakończonych zbiórek
Supported by 1 147 people
44 150 zł (73,58%)