Życie albo śmierć - 100 lisów czeka na ratunek!

Supported by 1 645 people
50 059 zł (100,11%)
Donate

Started: 25 September 2020

Ends: 30 November 2020

Jesteście WSPANIALI! Mamy już kwotę, która pozwoli nam na pokrycie wiekszości kosztów związanych z naszą lisią akcją. Przedsięwzięcie okazało się byc ogromne. Zebrane środki przeznaczymy na budowę specjalistycznych wolier, w których zabrane z fermy lisy będą utrzymywane na terenie różnych ośrodków i osad leśnych w różnych rejonach naszego kraju. Koszty wybudowania jednej woliery to nawet kilka tysięcy złotych. Do tego dochodzą jeszcze koszty bezpiecznego i profesjonalnego transportu oraz wykup lisków i ewentualnej opieki weterynaryjnej. Bez waszej pomocy nie dalibyśmy rady. Na bieżąco będziemy informować was o kolejnych liskach, które będą opuszczały fermę. 

W przyszłym tygodniu kilka kolejnych lisków pojedzie do ośrodków w różnych regionach Polski. Swoje wsparcie i miejsce dla 2 lisków zaoferowała Fundacja Ogon do Góry. Fundacja Ogon do Góry chce sama stworzyć liskom odpowiednie warunki i wybudować profesjonalną wolierę, w której spędzą resztę życia. Ponieważ zebrane przez nas środki mogą nie wystarczyć na pokrycie kosztów wszystkich wolier dlatego Fundacja Ogon do Góry będzie prowadziła własną zbiórkę, abyśmy my mogli skupić się na ośrodkach i osadach, które nie są podmiotami mogącymi same pozyskać środki w tak szybkim tempie czy poprzez internetowe zbiórki i wybudować na ich terenie specjalistyczne woliery :) Zbiórka Fundacji Ogon do Góry prowadzona jest za naszą wiedzą i ma na celu zwiększenie szans na ratunek dla reszty lisków, którym będziemy musieli stworzyć warunki. Już wkrótce kolejne relacje z nowych miejsc.  DZIĘKUJEMY ŻE JESTEŚCIE Z NAMI!♥ Obserwujcie nasze działania na bieżąco.

______________________________________________________________________________

Otrzymaliśmy wzruszający mail z prośbą o pomoc lisom, które pozostały na likwidowanej fermie lisów pod Pabianicami. Po jednej z interwencji zapadła decyzja o likwidacji przez jej właściciela całej hodowli. Wiąże się to ze koniecznością uśmiercenia 100 zwierząt, które pozostały.

Chcielibyśmy, by miały one szansę na życie, w specjalistycznych ośrodkach – w których będą przebywać w zupełnie innych niż dotychczas klatkowych warunkach. Zobowiązaliśmy się spróbować wykupić wszystkie ze zwierząt. Zgodnie z informacją, którą uzyskaliśmy od właściciela, mamy czas do końca listopada. Wczoraj odbyło się spotkanie z inicjatywy Powiatowego Lekarza Weterynarii w Pabianicach, który również chciałby, by lisy znalazły schronienie i nie było konieczności ich zabijania.

Wczoraj przejęliśmy opiekę nad najbardziej poszkodowaną lisiczką, która dzięki Pomocy Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych i Nadleśnictwa w Piotrkowie, a przede wszystkim Leśnej Osady Edukacyjnej w Kole znalazła pomoc i opiekę, a także schronienie.

Prosimy Was o pomoc w zebraniu funduszy na wykup, opiekę weterynaryjną i transport lisów do nowych miejsc pobytu, tak by zyskały szansę na godna emeryturę i nowe życie Prosimy Was o pomoc!

Supporters

Loading...

Organizator
3 aktualne zbiórki
201 zakończonych zbiórek
Supported by 1 645 people
50 059 zł (100,11%)
Donate