Fundacja Rottka

Fundacja Rottka

Reprezentant Agnieszka Pawlicka

E-mail pawlickaagnieszka7@gmail.com

Telefon 602 159 915

Lokalizacja Kraków, małopolskie


Zajmujemy się ratowaniem bezdomnych rottweilerów, leczymy je i pomagamy im znaleźć nowe domy.

Ułatwiamy psom powrót do życia w godnych warunkach udzielając im pomocy weterynaryjnej i treserskiej.
 
Nierzadko psy trafiają do nas wskutek tzw. interwencji. W obecności policji lub straży miejskiej, z zachowaniem obowiązujących przepisów, odbiera się psy głodzone, bite, trzymane w nieodpowiednich warunkach czy szkolone do walk. Zdarzają się również rottweilery błąkające się, porzucone, sypiające w lasach lub rowach, albo ofiary wypadków drogowych. Wówczas niezbędne jest udzielenie pomocy weterynaryjnej, wiele psów wymaga długotrwałego i kosztownego leczenia.
 
Obecnie współpracujemy z kilkudziesięcioma schroniskami w całej Polsce, z których zabieramy psy. Są to m.in. Rzeszów, Częstochowa, Sosnowiec, Katowice, Mysłowice, Tychy, Bełchatów, Kalisz, Dłużyna Górna, Krzesimów, Zamość, Poznań, Suwałki, Ostrowia Mazowiecka, Tarnów, Chorzów, Tarnowskie Góry, Pabianice, Bydgoszcz, Brodnica, Wrocław, Opole, Oświęcim, Swarzędz, Białystok, Puławy, Radom, Celestynów, Korabiewice, Józefów.

Rottweiler to pies trudny, inteligentny, często o skłonnościach do dominacji. Wymaga rozsądnego prowadzenia, niezbędna jest elementarna wiedza o psiej naturze.
Nie propagujemy mody na rottweilery. Próbujemy jedynie obalać mity i przesądy panujące powszechnie w społeczeństwie.

Adopcyjni właściciele podopiecznych Rottki otrzymują psy zdrowe lub zdiagnozowane, w trakcie leczenia, z określonym temperamentem. Ponadto mają szansę uczestniczyć w niezwykłym przedsięwzięciu i pomóc zwierzęciu skrzywdzonemu przez innego człowieka, albo niesprawiedliwy los.
 
Na dzień dzisiejszy fundacja Rottka ma na swoim koncie około 400 przeprowadzonych adopcji. Rocznie liczba ta sięga ponad 100 psów.

Pomogli

Ładuję...