Terapia komórkami macierzystymi dla Fridy

Zbiórka zakończona
Wsparło 216 osób
2 715 zł (69,61%)

Rozpoczęcie: 6 Maja 2016

Zakończenie: 30 Grudnia 2016

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

[AKTUALIZACJA: 18.08.2016]

Okazało się, że w przypadku Fridy, terapia komórkami macierzystymi nie była możliwa. Był to szok, ponieważ terapia ta stanowiła szansę i jedyną nadzieję na ulgę i regenerację zwyrodnień. Dokładna diagnostyka, jakiej została poddana Frida przed terapią zdyskwalifikowała ją z możności wzięcia w niej udziału.

Była to diagnostyka, polegająca na badaniu neurologicznym; diagnostyce obrazowej (badaniu kontrastowym rdzenia kręgowego – mielografią, z serią zdjęć RTG) oraz badaniu płynu mózgowo-rdzeniowego. Została przeprowadzona w klinice, a jej koszt wyniósł 1600 zł.

Dzięki niej wiemy, że są dwa miejsca z uszkodzeniem rdzenia. Jedno nieoperacyjne ze względu na częściowe przerwanie i obumarcie rdzenia oraz drugie, nadające się do operacji. Operacja taka polega na destabilizacji kręgów, uwolnieniu ściśniętego rdzenia, zaśrubowaniu, zacementowaniu kręgów i ponownej stabilizacji. Jest to szansa na życie bez bólu.

Aktualnie Frida przyjmuje lek na kryzysowe dni. Jeżeli on nie pomoże, wtedy szybka operacja będzie priorytetem, jednak jeśli zadziała, wtedy termin może być wyznaczony nawet za pół roku, o ile nie będzie kontuzji.

Frida jest psinką, o którą warto walczyć. Jest wszystkim dla swojej opiekunki, pomaga także innym psom uczyć się prawidłowych zachowań psich, jest doskonałą nauczycielką szczeniąt, psów lękowych i oswaja najdziksze koty.


Dzięki Państwa hojności zebraliśmy kwotę potrzebną na szczegółową diagnostykę. Operacja, o wsparcie której prosimy teraz, będzie kosztowała (wraz z pobytem w szpitalu oraz rehabilitacją pooperacyjną) około 2400 zł. Teraz, kiedy już wiemy, co potrzeba, aby ta cudowna sunia mogła żyć bez bólu, błagamy o pomoc w uzbieraniu kwoty niezbędnej do przeprowadzenia operacji, która będzie jej szansą na szczęśliwe i zdrowe psie życie!

_____________________________________________

Jakiś czas temu nasza Fundacja otrzymała telefon z prośbą o pomoc. Osoba mówiła smutnym, stonowanym głosem: „Frida jest owczarkiem niemieckim (około 8-9 lat). 5 lat temu ktoś wyrzucił ją z samochodu niemal przy naszym domu. Została z nami, ważyła 21 kg, jej stan ogólny był kiepski. Została zaszczepiona, odrobaczona, wysterylizowana. Jest wspaniałym, łagodnym i oddanym psem. Od samego początku miała problemy skórne oraz nienaturalną postawę ciała.

Rok temu, kiedy jej stan zdrowia znacznie się pogorszył, zdiagnozowana została rozległa spondyloza kręgosłupa, dysplazja stawów. Wdrożyliśmy odpowiednią suplementację, karmę weterynaryjną mobility oraz cyklicznie, co kilka miesięcy, terapię sterydową, przeciwobrzękową.

Jednak mobilność Fridy pogarsza się z każdym dniem. Szansą na ulgę w bólu i regenerację zwyrodnień jest terapia komórkami macierzystymi. Dzięki temu Frida odzyska, chociaż w niewielkim stopniu, komfort życia, co pozwoli nam zostać z nią jak najdłużej".


Frida znajduje się opieką doktora z kliniki w Koszalinie. Konsultacje oraz zabieg są już zaplanowane. Bardzo chcielibyśmy pomóc Fridze i jej opiekunce, pani Annie, dlatego prosimy Was o pomoc w uzbieraniu 1500 zł. Jest to suma, jakiej będziemy potrzebować na rozpoczęcie i pokrycie kosztów związanych z kuracją. Zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie leczenia Fridy. Ta przecudowna psinka zasłużyła na spokojne dni u boku swojej troskliwej opiekunki!

Pomogli

Ładuję...

Organizator
1 aktualna zbiórka
22 zakończone zbiórki
Wsparło 216 osób
2 715 zł (69,61%)