Medium viva logo

Fundacja Viva!

Środki zebrane na działalność statutową

50 074,71 zł

Środki zebrane poprzez zbiórki

751 420,80 zł

Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva! działa w Polsce od 2000 roku. Jesteśmy pozarządową organizacją skupiającą osoby, którym nie jest obcy los zwierząt.Prowadzimy niedochodową działalność w celu położenia kresu okrucieństwu wobec zwierząt oraz budowaniu świadomości społecznej opartej na współczuciu i odpowiedzialności. Wiemy, że życie zwierząt jest tak naprawdę nieodzowną częścią ludzkiej egzystencji. Często człowiek nie zdaje sobie sprawy ile im zawdzięcza i że bez nich nasz ludzki świat nie mógłby istnieć. Staramy się pokazać, że życie z pełnym szacunkiem do innych istot żywych jest potrzebne i jak najbardziej możliwe. W ramach poszerzania takiego pełnego empatii podejścia do świata zwierząt regularnie prowadzimy kampanie informacyjnie, wykłady w szkołach oraz organizujemy pikiety i manifestacje. Koncentrujemy się na działaniach promujących opiekę nad zwierzętami i ochronę praw zwierząt. Swoje działania opieramy na wiarygodnych źródłach, badaniach i dowodach naukowych. Robimy wszystko by nasze akcje obejmowały całą Polskę nie tylko Warszawę, w której mamy siedzibę, dlatego posiadamy w kilkunastu miastach grupy lokalne zrzeszające wolontariuszy aktywnie realizujących założenia naszej organizacji w miejscach, do których byłoby nam często trudno dotrzeć.

Kampanie, które obecnie prowadzimy:

Kwik rozpaczy przeciwko przemysłowemu chowowi świń; Nie w moim imieniu przeciw wywozowi polskich koni na rzeź; Stop rzezi fok przeciw polowaniom na foki w Kanadzie; Wybierz Miśka zachęcamy do adopcji psów i kotów; AntyFutro przeciw futrom naturalnym; Krwawe Święta przeciwko niehumanitarnej sprzedaży karpii; Zaginął Dom akcja ma na celu zwrócenie uwagi na problem porzucania zwierząt przez ich opiekunów; Ratuj Konie kampania na rzecz ratowania koni. Jej głównym celem jest wykreślenie konia z listy zwierząt rzeźnych; Anty Futro kampania na rzecz zakazu hodowli zwierząt futerkowych w Polsce; Zostań Wege  kampania na rzecz promocji zdrowotnych i etycznych zalet diety roślinnej.

Od 2010 roku Fundacja Viva!- Akcja Dla Zwierząt jest wydawcą Magazynu VEGE.
Natomiast w 2012 roku Fundacja przejęła opiekę nad zwierzętami ze schroniska w Korabiewicach. Obecnie pod jej opieką znajduje się ponad 450 zwierząt z tego schroniska (psów, kotów, koni, świń, krowy i byka). Łącznie pod opieką Fundacji Viva w całej Polce jest ponad 2000 zwierząt.
 

Fundacja posiada status OPP (organizacja pożytku publicznego) i może przyjmować 1% (procent) podatku.

Wesprzyj

Reprezentant Magdalena Buszko

E-mail magda@viva.org.pl

Telefon (22)8284329

Lokalizacja Warszawa, mazowieckie

Aktywne zbiórki

Pokaż więcej

Zakończone zbiórki

Pokaż więcej

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość