Fundacja dla Zwierząt Akity w Potrzebie

Wspieraj co miesiąc

Reprezentant Anna Misior - Mąka

E-mail kontakt@akity.pl

Telefon 516677827

Lokalizacja Poznań, wielkopolskie

Fundacja dla Zwierząt "Akity w Potrzebie" od 2009 roku niesie ratunek i pomoc dla bezdomnych i niechcianych Akit.  
 
Przyjęło się mówić, że Akita to japoński symbol psiej wierności. Znana jest historia psa Hachiko, który po śmierci swego pana jeszcze prawie przez 10 lat (do swojej śmierci) dzień w dzień przychodził na dworzec, na który odprowadzał swego pana. Czekał z nadzieją, że go tam spotka.

Niestety, w bardzo wielu przypadkach psy te ze względu na nieumiejętne wychowanie lub złe prowadzenie są porzucane lub oddawane do schronisk jako psy trudne. Tym psom pomagamy. 


Zabieramy je do hotelików wpółpracujących z fundacją lub umieszczamy w domach tymczasowych, gdzie zapewniamy im jak najlepszą opiekę do czasu znalezienia nowego, odpowiedzialnego opiekuna i nowego domu. W razie konieczności leczymy je i sterylizujemy.
 
Wszelką udzieloną nam pomoc w całości przeznaczamy na ratowanie porzuconych i niechcianych Akit, tj. zapewnienie opieki oraz utrzymanie w hotelikach lub domach tymczasowych do czasu adopcji do nowego domu.

Wbrew powszechnemu przekonaniu pomoc jednemu psu jest dosyć kosztowna, nawet jeśli pies nie wymaga operacji czy drogiego leczenia. Dlatego wsparcie finansowe jest dla nas tak ważne i niezbędne -  bez pieniędzy nie uratujemy ani jednej Akity.

Każda kwota wsparcia jest dla nas ważna, bo pozwala nam zaopiekować się psami i zwiększa szanse na pomoc. Tu każda złotówka ma znaczenie i za każdą jesteśmy ogromnie wdzięczni!