"Mruczek sam nie poprosi o pomoc" - zbiórka d...

Fundacja Psi Los
organizator skarbonki

Fundacja Psi Los

Fundacja Psi Los serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w I edycji ogólnopolskiej zbiórki środków przeznaczonych na zakup karmy dla bezdomnych i potrzebujących kotów.

Panuje powszechne przekonanie, że kot zawsze jakoś sobie poradzi. Niestety, ten stereotyp okazuje się całkowicie błędny. W dzisiejszych czasach wolno żyjące koty mają mocno „pod górkę”. Z jednej strony dokarmiane są przez osoby, którym ich los nie jest obojętny (tzw. karmicieli społecznych), z drugiej zaś zamyka się przed nimi piwniczne okienka lub przegania z miejsc, w których mogłyby się ogrzać i schronić przed mrozem lub deszczem. Wychłodzenie organizmu jest, poza głodem, bezpośrednim zagrożeniem życia dla kota. Często dosłownie w ostatniej chwili przeziębione i przemarznięte trafiają do schronisk lub zostają otoczone opieką przez fundacje, stowarzyszenia czy też przytuliska. Ile z nich nie ma tego szczęścia…

Jeśli chcesz wesprzeć koty przebywające pod opieką Fundacji "Felis" przekaż symboliczną złotówkę i pomóż im przetrwać zimę. Dzięki Tobie przysłowiowy Mruczek otrzyma pełną michę karmy!

Serdecznie dziękujemy!

Fundacja Felis powstała w 2005r w celu ograniczenia bezdomności psów i kotów na terenie Lublina i najbliższych okolic oraz pomocy tym z nich, które tego potrzebują. Fundacja prowadzi dożywotnią opiekę stacjonarną dla zwierząt tzw. trudnoadoptowalnych (nieuleczalnie chorych, źle aklimatyzujących się w nowym miejscu, starych, wymagających specjalistycznej opieki). Organizuje tanie zabiegi sterylizacji i kastracji dla zwierząt, których opiekunowie są w trudnej sytuacji materialnej. Pomaga karmicielom w adopcjach kociąt i sterylizacjach kocic wolnożyjących (transport, odławianie za pomocą specjalistycznego sprzętu). Fundacja nie jest schroniskiem, ale sytuacja zmusiła jej działaczy do zorganizowania tymczasowej opieki stacjonarnej kotom i psom oczekującym na swoje nowe domy. Fundacja Felis posiada sieć domów tymczasowych oraz specjalne pomieszczenie dla kotów, tzw. kociarnię. Rocznie przewija się przez Fundację ok. 350 zwierząt. Ok. 200 kocic i ok. 80 suk jest sterylizowanych. Tyle samo trafia do adopcji.

Wsparli

10 zł

Anonimowa Pomagaczka

50 zł

Anonimowy Pomagacz

10 zł

Kate

10 zł

Anonimowa Pomagaczka

20 zł

pavla

10 zł

Anonimowy Pomagacz

Pokaż więcej

2%
140 zł Wsparło 8 osób CEL: 5 000 ZŁ