Fundacja na rzecz ratownictwa specjalistycznego z wykorzystaniem psów IRMA

Fundacja na rzecz ratownictwa specjalistycznego z wykorzystaniem psów IRMA

Reprezentant Jagna Gill

E-mail jagna.gill@fundacjairma.pl

Telefon 799223465

Lokalizacja Poznań, wielkopolskie

Żaden pies nie rodzi się superbohaterem. Każdego trzeba wyszkolić i wyposażyć, a to duży nakład zarówno pieniędzy, jak i czasu, wymagający współpracy wielu osób. Treningi trwają co najmniej dwa lata, 2-3 razy w tygodniu, po kilka godzin. Bez względu na pogodę, zmęczenie i inne zobowiązania. Wymagają specjalistycznej wiedzy i odpowiednich warunków.  

Nasza fundacja znalazła już obiecujących kandydatów gotowych podjąć to wyzwanie, odpowiedni teren, dobrego trenera oraz wolontariuszy skłonnych pomóc w szkoleniach. Teraz potrzebujemy Waszego wsparcia! Treningi, zaplecze techniczne i gadżety sporo kosztują. I na to pójdą zebrane pieniądze. W zamian dostaniecie grupę prawdziwych bohaterów!   

Fundacja na rzecz ratownictwa specjalistycznego z wykorzystaniem psów "IRMA" z siedzibą w Poznaniu prowadzi działania na rzecz ochrony zwierząt, środowiska, a także ludzi, poprzez szerzenie w społeczeństwie idei ratownictwa z wykorzystaniem psów.

Naszym głównym celem jest wykorzystanie psów w ratownictwie poszukiwawczym, katastrofowym (gruzowym) i innym poprzez organizację grupy przewodników z psami do wykonywania działań ratowniczo-poszukiwawczych, jej wyszkolenie oraz ciągłe podnoszenie kwalifikacji psów ratowniczych i ich przewodników w oparciu o najwyższe wzorce krajowe i zagraniczne. 

Pies poszukiwawczy jest szkolony do odnajdywania zaginionych, żywych ludzi  w terenie otwartym,  bądź na terenie katastrofy. Pies musi umieć doprowadzić przewodnika do osoby poszukiwanej lub wskazywać ją przekonująco aż do przybycia ratownika.

Dobrze wyszkolony pies, dzięki swojemu niezwykłemu węchowi, stanowi najbardziej niezawodne narzędzie poszukiwawcze, jakim dysponuje zespół ratowniczy. W terenie potrafi zastąpić pracę wielu ludzi, a na gruzach okazać się szybszym i skuteczniejszym od przyrządów lokalizacyjnych. 

Pomogli

Ładuję...