Fundacja KOT- Koty Otoczone Troską

Fundacja KOT- Koty Otoczone Troską
Adopcje
Wspieraj co miesiąc

Reprezentant Lidia Jarosz

E-mail kontakt@fundacjakot.pl

Telefon 698175160

Lokalizacja Toruń, kujawsko-pomorskie

Fundacja KOT - Koty Otoczone Troską! od 2005 roku ratuje koty bezdomne.

Co roku z pomocy KOTa korzysta kilkaset kotów. Fundacja stale realizuje akcję sterylizacji kotów bezdomnych oraz prowadzi Koci Szpitalik. Ponadto KOT zajmuje się edukacją w zakresie odpowiedzialnej opieki nad zwierzętami i szuka dobrych domów adopcyjnych dla kotów.

Najbardziej wymagającą - pracochłonną i kosztowną - działalnością Fundacji jest Koci Szpitalik. Pacjenci Szpitalika to w większości koty zdziczałe, niemedialne i nieadopcyjne. Niechciane. Do Szpitalika przychodzą wyleczyć choroby, naprawić złamane łapy i zaleczyć rany, ropnie i urazy powypadkowe. Większość kotów po wyleczeniu wraca na swoje miejsce bytowania, koty oswojone i przyjacielskie – przenoszą się do fundacyjnej kociarni, gdzie czekają na dom adopcyjny.

Tylko w 2021 roku Fundacja pomogła około 800 kotom. W Szpitaliku leczyło się 197 kotów, a dodatkowo 650 kotów zostało wykastrowanych. 

Wszystkie koty w Szpitaliku i kociarni utrzymywane są wyłącznie dzięki darczyńcom.

Nasza działalność wyróżnia się wysoką skutecznością – dzięki zaangażowaniu i doświadczeniu wolontariuszy i oraz współpracy z najlepszymi lekarzami weterynarii udaje nam się wyleczyć nawet trudne przypadki, a śmiertelność szpitalikowych kotów jest bardzo niska.

Jesteśmy jedną z najstarszych kocich fundacji w Polsce. Nasza ekipa pracuje razem od lat – jesteśmy zgranym zespołem, a to przekłada się na efektywność naszej pracy.

Informacje o Szpitaliku oraz zdjęcia pokazujące szpitalikową codzienność znajdziecie tutaj:
http://fundacjakot.pl/koci-szpitalik
Naszą codzienność możesz śledzić tu:
https://www.facebook.com/FundacjaKot

Ładuję...

140 zł

Centrum Praw Kobiet

7 darowizn na tę organizację, ostatnia
20 zł

Google Pay

2 darowizny na tę organizację, ostatnia
Adopcje