Gabi, dla której domem miała być ulica

Big 33b45d7d eb6e 4e2e 9d38 494d058154d7
Wsparły 124 osoby
1 262 zł (70,11%)
Brakuje jeszcze 538 zł
Wesprzyj

Rozpoczęcie: 02 Stycznia 2017

Zakończenie: 30 Września 2017

Na początku grudnia 2016 roku do Fundacji zadzwoniła młoda kobieta z informacją, że na ulicy Hetmańskiej w Rzeszowie od dwóch dni błąka się bura koteczka. Kotka wyglądała na młodą, całkowicie udomowioną kicię. Była przyjaźnie nastawiona do obcych ludzi, bardzo garnęła się na ręce. Na mrozie przebierała nóżkami, wskakiwała na półeczkę w kiosku ruchu, obok którego się kręciła i bardzo chciała wejść do środka.


 

Kiedy Gabi trafiła do jednego z naszych domów tymczasowych, byliśmy pewni, że jak ją ogłosimy, to szybko zgłosi się właściciel. Niestety, tak się nie stało. Mało tego - tymczasowa opiekunka zgłosiła nam, że na brzuszku kici wyczuła ogromnego guza pomiędzy tylnymi łapkami i kilka mniejszych pomiędzy łapkami przednimi.

Kotka natychmiast trafiła do lecznicy. Tam stwierdzono podwyższoną temperaturę, powiększone węzły chłonne oraz twarde i duże (średnicy ok. 5-7 cm) guzy w okolicy ostatnich sutków, a w okolicy pępka kolejny guz związany z mięśniami (jak się później okazało, była to grupa kilku guzów). 

Wyglądało to bardzo groźnie. Kotce wykonano podstawowe badania oraz test w kierunku białaczki. Na szczęście prawie wszystkie parametry były w normie, a test negatywny. Lekarze podjęli decyzję o usunięciu guzów. Kilka dni później kotka przeszła zabieg mastektomii. Została też od razu wysterylizowana. Ponieważ zabieg był bardzo rozległy, koteczka przez ponad tydzień przebywała w kocim szpitaliku, pod stałą opieką lekarzy. Materiał z pobranych guzów został wysłany do badania histopatologicznego.

Nasuwa się pytanie - co było przyczyną tego, że kotka trafiła na ulicę? Jeśli komuś uciekła lub się zagubiła, to dlaczego nikt jej nie szukał i nikt nie odpowiedział na ogłoszenia o jej znalezieniu? Dlaczego nikt jej nie leczył (bo guzy nie urosły w ciągu jednego dnia)? Niestety, kolejny raz wygląda na to, że kotka została wyrzucona na ulicę. Być może przyczyną porzucenia był właśnie jej stan zdrowia...Bardzo prosimy o pomoc w sfinansowaniu leczenia oraz pobytu Gabi w szpitaliku. Marzymy o tym, by koteczka - jak najszybciej, po odzyskaniu zdrowia i sił - znalazła ukochanego opiekuna!

Pomogli

Ładuję

Organizator
38 aktualne zbiórki
190 zakończone zbiórki
Wsparły 124 osoby
1 262 zł (70,11%)
Brakuje jeszcze 538 zł
Wesprzyj

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość