15 zagłodzonych i chorych kotów prosi o pomoc - właściciele uciekli przed komornikiem, zapominając o kotach

Big b29393e8 d768 4fcf 9224 b18942205909
5 dni do końca
Wsparły 673 osoby
6 006 zł (60,06%)
Brakuje jeszcze 3 994 zł
Wesprzyj

Rozpoczęcie: 22 Maja 2018

Zakończenie: 22 Czerwca 2018

Intensywny fetor roznosił się po całej klatce schodowej. Inspektorzy OTOZ Animals jeszcze przed wejściem do jednego z gdyńskich mieszkań wiedzieli, że w środku odbywa się koci dramat. Poprzedni właściciele zostawili w zagraconej ruderze 15 kotów.

Komornik zajął mieszkanie, a mieszkający tam ludzie, właściciele kotów uciekli. Nie było później możliwości kontaktu z nimi. W niektórych pomieszczeniach nie było widać podłogi. Wszędzie były sterty śmieci, a na nich niezliczona ilość odchodów i potłuczone butelki.

Chory Kajtuś dzielnie walczy z chorobą.

Kociaki bezpieczne pod opieką inspektorów OTOZ Animals. Obecnie znajdują się w naszej siedzibie.

Poprzedni właściciele zamknęli zwierzęta w mieszkaniu i pozostawili na pastwę losu. Nie miały wody ani jedzenia. Na miejscu nie było kuwet, jedynie porozrzucane w kątach gazety.

Nie mogły liczyć na pomoc i opiekę.

Wszystkie koty potrzebują natychmiastowej pomocy. Zwierzęta są wychudzone, chore, osłabione. Mają zaropiałe oczy, brudne uszy. U jednego widoczny jest guz, innny jest cały wyłysiały, a jeszcze inny ma poranione ciało. Niektóre z trudem się poruszają. Wierzymy jednak, że można im pomóc. Pierwszym z nich nadaliśmy już imiona: Maciuś, Kajtuś i Marcelka.... wszystkie potrzebują naszej pomocy. 

Zaraz po interwencji zawieźliśmy czworonogi do lecznicy weterynaryjnej. Lekarz weterynarii zdiagnozował u wszystkich kotów wychudzenie, odwodnienie, zarobaczenie, zapchlenie, problemy dermatologiczne, przewlekłe zapalenie uszu, koci katar, APZS (alergiczne popchle zapalenie skóry). Niektóre koty mają nadżerki i kaliciwirozę. Wiele z nich musi przejść szereg dodatkowych badań. Niezbędna jest również dobrej jakości karma oraz żwirek. Konieczne są również zabiegi sterylizacji i kastracji. 

Długotrwałe leczenie 15 zwierząt, operacje, zabiegi, dobrej jakości karma oraz żwirek będą bardzo kosztowne, dlatego z całego serca prosimy o pomoc dla kotów, które mimo zaznanej krzywdy dalej lgną do człowieka i mają przed sobą lepszą przyszłość. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

Pomogli

Ładuję...

5 dni do końca
Wsparły 673 osoby
6 006 zł (60,06%)
Brakuje jeszcze 3 994 zł
Wesprzyj

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość