15 zagłodzonych i chorych kotów prosi o pomoc - właściciele uciekli przed komornikiem, zapominając o kotach

Zbiórka zakończona
Wsparły 692 osoby
6 200 zł (62%)

Rozpoczęcie: 22 Maja 2018

Zakończenie: 22 Czerwca 2018

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Intensywny fetor roznosił się po całej klatce schodowej. Inspektorzy OTOZ Animals jeszcze przed wejściem do jednego z gdyńskich mieszkań wiedzieli, że w środku odbywa się koci dramat. Poprzedni właściciele zostawili w zagraconej ruderze 15 kotów.

Komornik zajął mieszkanie, a mieszkający tam ludzie, właściciele kotów uciekli. Nie było później możliwości kontaktu z nimi. W niektórych pomieszczeniach nie było widać podłogi. Wszędzie były sterty śmieci, a na nich niezliczona ilość odchodów i potłuczone butelki.

Chory Kajtuś dzielnie walczy z chorobą.

Kociaki bezpieczne pod opieką inspektorów OTOZ Animals. Obecnie znajdują się w naszej siedzibie.

Poprzedni właściciele zamknęli zwierzęta w mieszkaniu i pozostawili na pastwę losu. Nie miały wody ani jedzenia. Na miejscu nie było kuwet, jedynie porozrzucane w kątach gazety.

Nie mogły liczyć na pomoc i opiekę.

Wszystkie koty potrzebują natychmiastowej pomocy. Zwierzęta są wychudzone, chore, osłabione. Mają zaropiałe oczy, brudne uszy. U jednego widoczny jest guz, innny jest cały wyłysiały, a jeszcze inny ma poranione ciało. Niektóre z trudem się poruszają. Wierzymy jednak, że można im pomóc. Pierwszym z nich nadaliśmy już imiona: Maciuś, Kajtuś i Marcelka.... wszystkie potrzebują naszej pomocy. 

Zaraz po interwencji zawieźliśmy czworonogi do lecznicy weterynaryjnej. Lekarz weterynarii zdiagnozował u wszystkich kotów wychudzenie, odwodnienie, zarobaczenie, zapchlenie, problemy dermatologiczne, przewlekłe zapalenie uszu, koci katar, APZS (alergiczne popchle zapalenie skóry). Niektóre koty mają nadżerki i kaliciwirozę. Wiele z nich musi przejść szereg dodatkowych badań. Niezbędna jest również dobrej jakości karma oraz żwirek. Konieczne są również zabiegi sterylizacji i kastracji. 

Długotrwałe leczenie 15 zwierząt, operacje, zabiegi, dobrej jakości karma oraz żwirek będą bardzo kosztowne, dlatego z całego serca prosimy o pomoc dla kotów, które mimo zaznanej krzywdy dalej lgną do człowieka i mają przed sobą lepszą przyszłość. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

Pomogli

Ładuję...

Wsparły 692 osoby
6 200 zł (62%)

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość