Bądź głosem cierpiących zwierząt! Ostatnia nadzieja dla zwierząt z interwencji

Wsparło 38 osób
3 468,69 zł (17,34%)
Brakuje jeszcze 16 531,31 zł
Wesprzyj

Rozpoczęcie: 24 Października 2021

Zakończenie: 20 Grudnia 2021

25 Listopada 2021, 14:51
Dwa nowe uratowane psiaki!

Od samego rana Inspektorzy ŁTOnZ wraz z Policją interweniują pod Wieruszowem. Dwa psy na naszym pokładzie! Kolejnej mroźnej nocy nie spędzą już na gołej ziemi! Jak wrócimy napiszemy Wam więcej o przebiegu akcji i naszych nowych podopiecznych!

Pokaż wszystkie aktualizacje

21 Listopada 2021, 17:57
Walczymy o godność naszych mniejszych braci

Bród, brak wody i odpowiedniej karmy, całe lata spędzane na łańcuchu i w małych klatkach pełnych odchodów to widoki z wielu naszych kontroli także tych ostatnich. Nasi Inspektorzy często muszą zmagać się z okrucieństwem i cierpieniem zwierząt. Każde z tych zwierzaków zasługuje na godne życie i jesteśmy w stanie im pomóc. Potrzebujemy tylko możliwości, aby skutecznie działać. Tak bardzo dziękujemy Wam za każdy podarowany grosik!

17 Listopada 2021, 14:35
Działamy w terenie

Od samego rana Inspektorzy ŁTOnZ wraz z Policją interweniują i sprawdzają w jakich warunkach żyją zwierzęta z Waszych zgłoszeń. Póki co jest ciężko... I dużo się dzieje. Już wkrótce więcej, bo jeszcze kilku adresów przed nami! Ratujemy!

Wspierając nasze działania POMAGACIE INTERWENCYJNIE RATOWAĆ SKRZYWDZONE ZWIERZAKI!!!

12 Listopada 2021, 16:49
Kolejny odbiór psiaka!

Pamiętacie naszą ostatnią interwencję w Starych Krasnodębach? Uratowaliśmy z tamtego miejsca 5 psów. Ich właściciel ma sądowy zakaz posiadania zwierząt. To było miesiąc temu.
Ponownie otrzymaliśmy informację o przebywającym psie na tej posesji. Nasi Inspektorzy niezwłocznie udali się na miejsce, razem z patrolem policji. Niestety zgłoszenie się potwierdziło !
Maleńki, młodziutki piesek piszcząc prosił o ratunek. Był zamknięty w szopie. Nie miał żadnego posłania ani dostępu do jedzenia i wody! Waży niecałe 5 kg...
Po rozmowie z osobami będącymi na terenie posesji piesek został odebrany w trybie natychmiastowym.
Kim trzeba być, żeby znęcać się nad zwierzęciem? Kim trzeba być, żeby kilkukrotnie łamać zakaz sądowy ?
Oczywiście o zaistniałej sytuacji niezwłocznie poinformujemy odpowiednie organy. Mamy nadzieję, iż przyśpieszy to postępowanie w sprawie odwieszenia wyroku więzienia !

05 Listopada 2021, 13:13
Ratujemy zwierzęta na interwencjach!

Jak pokazuje nasza codzienność wciąż tak wiele zwierząt potrzebuje naszej pomocy. Mimo deszczowej aury cały dzień spędziliśmy na kontrolach, na wsiach sprawdzając w jakich warunkach żyją psy, koty, konie, kaczki, świnki i inne stworzonka. Szczególnie dziękujemy ludziom, którzy reagują na krzywdę zwierząt i przesyłają nam adresy miejsc do sprawdzenia. Mamy wciąż do spłaty kilka faktur na 20 tyś. za leczenie zwierzaków, które ratujemy :( to dla nas duże obciążenie też psychiczne, bo dług zawsze jest blokadą do przyjmowania na siebie nowych zobowiązań. Nie potrafimy jednak odmówić tym, którzy cierpią w ciszy. Wierzymy, że RAZEM z WAMI damy radę!
Wspierając nasze działania POMAGACIE INTERWENCYJNIE RATOWAĆ SKRZYWDZONE ZWIERZAKI!!!

04 Listopada 2021, 07:22
Jesienna aura czyli zmieniamy świat zwierząt

Coraz bardziej jesienna aura sprawia, że z każdym dniem przybywa nam nowych zgłoszeń dotyczących zwierząt przebywających w złych warunkach. Nasi Inspektorzy każdego dnia udają się na miejsce, aby sprawdzić czy zwierzakom nie dzieje się krzywda. Niestety nie zawsze bywa tak jak powinno. Naszym celem na najbliższe dni tygodnie jest poprawa warunków bytowych zwierzaków i zapewnienie im odpowiednich schronień przed zimom. Niestety wciąż wiele psiaków mieszka w budach bez podłóg, z dziurami, śpi na gołej ziemi. Wspierając nasze działania pomagacie nam Zmieniać Świat Zwierząt na lepszy!

27 Października 2021, 14:38
Kolejny tydzień wizyt u cierpiących zwierząt

Każdego dnia otrzymujemy liczne zgłoszenia dotyczące przejawów przemocy nad naszymi mniejszymi braćmi. Docieramy w miejsca, w których nikt by się nie spodziewał, że może tam żyć jakakolwiek żywa istota. Kolejny tydzień nasi Inspektorzy rozpoczęli również w terenie. Sprawdzaliśmy zgłoszenia z powiatu wieluńskiego i wieruszowskiego. Dla krzywdzonych zwierząt nasze działania to często jedyna nadzieja. Wszystkie spotkane dzisiaj na kontrolach zwierzaki otrzymają od nas niezbędną pomoc i ratunek. Przekazaliśmy kilkanaście worków karmy, pomagamy w zakupie nowych bud, finansujemy kosztowne i skomplikowane leczenie, a w dramatycznych przypadkach odbieramy krzydzone zwierzaki i utrzymujemy je do chwili adopcji.

Tak każdego dnia, ale zawsze bardzo warto, gdyż zdrowie i życie potrzebujących nie ma ceny. Serdecznie prosimy Państwo o wsparcie naszej organizacji i pomoc w możliwości przeprowadzania interwencji i ratowania słabszych i bezbronnych istot, które bez pomocy człowieka nie mają najmniejszych szans na lepszy los.

Czy słyszałeś kiedyś ciszę, która krzyczy z rozpaczy? My niestety tak! I choć trudno uwierzyć, że w XXI wieku zwierzęta są wciąż katowane, głodzone, mordowane w okrutny sposób - są to fakty.

Głównym zadaniem naszej organizacji są interwencję, czyli wyjazdy na kontrole interwencyjne dotyczące znęcania się nad zwierzętami. Każdego dnia otrzymujemy liczne zgłoszenia dotyczące przejawów przemocy nad naszymi mniejszymi braćmi. Wyjazdy interwencyjne odbywają się często w asyście policji i straży miejskiej oraz Inspekcji Weterynaryjnej.

Docieramy w miejsca, w których nikt by się nie spodziewał, że może tam żyć jakakolwiek żywa istota. Wyciągaliśmy już porzucone psy ze studzienki kanalizacyjnej, zakopane szczeniaki odkopywaliśmy ze strażakami z leśnego dołu, wchodziliśmy na dachy ratować uwięzione tam przez ludzką bezmyślność psy... i tak każdego dnia.

Przeprowadzając interwencję, opieramy się na Ustawie o Ochronie Zwierząt. Każde przestępstwo znęcania się nad zwierzętami ujawnione podczas interwencji Towarzystwa zgłaszane jest przez nas do organów ścigania. Potem walczymy na salach sądowych o to, żeby sprawca znęcania otrzymał sprawiedliwy wyrok... Choć w polskich realiach jest to wciąż bardzo trudne.

Dla krzywdzonych zwierząt nasze działania to często jedyna nadzieja. Nadzieja, która często gaśnie. Zwłaszcza u zwierząt krzywdzonych latami, których nikt nie słyszał, nie widział lub przechodził obojętnie. Nic byśmy jednak nie zrobili bez pomocy ludzi reagujących na krzywdę zwierząt. Dzięki temu, że nie przechodzą obojętnie obok cierpienia słabszych i zgłaszają przypadki znęcania, mamy szanse pomóc biedny i pokrzywdzonym zwierzętom, które często żyją w strasznych i urągających żywym istotom warunkach przez całe życie, bez szansy na lepsze jutro.

Nasi Inspektorzy interweniują na terenie całego województwa łódzkiego, poświęcając swój wolny czas i wkładając w te działania ogrom serca. Działalność interwencyjna wymaga od naszych inspektorów odpowiedniego przeszkolenia, dużej wiedzy zarówno merytorycznej, jak i praktycznej, znajomości przepisów dotyczących ochrony praw zwierząt, stalowych nerwów, ale przede wszystkim empatii i ogromnej miłości wobec zwierząt.

Trzeba też powiedzieć jak niebezpieczne i przykre bywają interwencję dla inspektorów. Wielokrotnie są obrażani, atakowani przez oprawców zwierząt, którzy wykazują agresję w stosunku do ludzi i zwierzaków. Nie jednokrotnie jest potrzebna pomoc policji. Interwencje często są przeprowadzane w miejscach, które są brudne, śmierdzą, jest ciemno lub są to po prostu obory, które są zaniedbane i niesprzątane przez wiele lat. W niektórych sytuacjach nawet najbardziej doświadczeni inspektorzy mają łzy w oczach, patrząc na krzywdę zwierząt.

Otwarte, ropiejące rany, brak schronienia, głodzenie, łańcuchy wrośnięte w szyję... To tylko niektóre tortury, które spotykają zwierzęta!!! Ciężko nam na to patrzeć. Ale jak nie my to kto? Ratujemy tych, którzy nas potrzebują!!! Odebrane zwierzęta leczymy we współpracujących z nami gabinetach weterynaryjnych, a następnie utrzymujemy i szukamy im domów tymczasowych i stałych. Jednak niewiele możemy zdziałać bez wsparcia finansowego, które niestety jest konieczne. Niestety egzekwowanie kosztów leczenia czy utrzymania od oprawców jest bardzo trudne, a praktycznie niemożliwe. To na nas spada ciężar zapłaty faktur za leczenie, kosztowne operacje ratujące życie czy utrzymanie zwierząt!

Obecnie mamy do zapłaty rachunek na kwotę 19 640 zł za leczenie i utrzymanie naszych podopiecznych. Mamy czas do 10 grudnia. Jest nam bardzo ciężko, przede wszystkim przez ogromną ilość interwencji, ale także pandemię, która pozbawiła nas części Darczyńców.

Serdecznie prosimy Państwo o wsparcie naszej organizacji i pomoc w możliwości przeprowadzania interwencji i ratowania słabszych i bezbronnych istot, które bez pomocy człowieka nie mają najmniejszych szans na lepszy los. Cały zebrany dochód przeznaczymy na ratowanie i leczenie najbardziej skrzywdzonych zwierząt i spłatę długu w lecznicy weterynaryjnej. Tylko dzięki Wam możemy pomagać tym, którzy nas potrzebują. Usłyszmy krzyk cierpienia w ciszy! Pomóż razem z nami!

Pomogli

Ładuję...

Organizator
3 aktualne zbiórki
230 zakończonych zbiórek
Wsparło 38 osób
3 468,69 zł (17,34%)
Brakuje jeszcze 16 531,31 zł
Wesprzyj