Gospodarstwo z horroru - potrzebna pomoc

Zbiórka zakończona
Wsparły 304 osoby
4 347 zł (54,34%)

Rozpoczęcie: 13 Lipca 2018

Zakończenie: 13 Października 2018

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Inspektorzy Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt przeprowadzili interwencję na terenie zajmowanego przez bezdomnych gospodarstwa rolnego, gdzie warunki utrzymywania zwierząt były dramatyczne. Wszystkie psy były chore, zaniedbane, a dodatkowo żyły w warunkach rażącego niechlujstwa. Zwierzęta do jedzenia otrzymywały spleśniałe i zepsute resztki jedzenia, żadne nie miało wody pitnej, a część z nich nie posiadało chociażby bud.

Podczas tej interwencji właścicielom odebrano 6 psów oraz 30 królików, które zostały poddane niezwłocznym oględzinom przez lekarza weterynarii. Liczne jednostki chorobowe stwierdzone u zwierząt wskazywały na rażące i długotrwałe zaniedbania. Psy miały ropiejące rany, w których zaczęły żerować larwy much, były zakołtunione i skrajnie zarobaczone. W uszach ujawniono świerzbowca, a na skórze liczne pchły.

U psów i królików wdrożono stosowne leczenie. Ponadto jeden z psów, w wyniku pogryzienia ma zdeformowaną czaszkę i gałkę oczną - po ustabilizowaniu jego stanu ogólnego zostanie poddany operacji.

Z racji warunków osobistych właścicieli i ich problemów z właściwym pojmowaniem rzeczywistości nie skierowaliśmy przeciwko nim zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa znęcania się nad zwierzętami - wystąpiliśmy do Sądu Rodzinnego o ich ubezwłasnowolnienie oraz o udzielenie właściwej pomocy instytucjonalnej.

Dotychczasowe koszty leczenia i utrzymania uratowanych czworonogów wynoszą 5000 zł, a mogą sięgnąć nawet 8000 zł. Ze względu na to, iż ich właściciele nie posiadają jakiegokolwiek majątku i nie są w stanie pokryć chociażby w niewielkiej części poniesionych wydatków, zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o pomoc!

Pomogli

Ładuję...

Organizator
8 aktualnych zbiórek
46 zakończonych zbiórek
Wsparły 304 osoby
4 347 zł (54,34%)

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość