Guz powoli zabija Lenkę

Wsparło 11 osób
480 zł (68,57%)
Brakuje jeszcze 220 zł
Wesprzyj

Rozpoczęcie: 14 Września 2021

Zakończenie: 14 Listopada 2021

Jesteśmy przerażeni - ze szczupłej, filigranowej kotki w ciągu dwóch dni zrobiła się kotka z ogromnym brzuchem, dosłownie jakby połknęła innego kota.

Lenka nie jest już najmłodszą koteczką, ale zawsze jest aktywna, ciekawska i blisko człowieka. Gdy jej brzuch nagle się powiększył, przez głowę przemknęło nam milion myśli, jak to możliwe?

Ciąża odpada, bo była sterylizowana, pasożyty też nie, bo miesiąc temu była odrobaczona, tkanka tłuszczowa nie powstaje w takim tempie, FIP w tym wieku raczej małoprawdopodobne, więc co? Po palpacyjnym badaniu brzucha okazało się, że jest bolesny, mocno wzdęty i twardy. Najbardziej prawdopodobne, że to efekt przejedzenia i zwykłych wzdęć. Na cito dostała leki rozkurczowe i preparat na usunięcie pęcherzyków powietrza.

Niestety nie było poprawy — na następny dzień brzuch był nadal ogromny i twardy. Lena co prawda ma apetyt i zachowuje się normalnie, w kuwecie siku jest, kupa luźna, ale jest, co oznacza, że się wypróżnia. Ale skąd taka wielkość brzucha i dlaczego leki nie pomagają? 

Rano pobiegliśmy z Leną do weterynarza i obraz USG nas przeraził. W jamie brzusznej  sporo płynu, węzły chłonne krezkowe aktywne i guz po lewej stronie 4 cm. Rokowania fatalne, prawdopodobnie proces nowotworowy. Na szybko dostała leki przeciwbólowe i steryd. Tylko co dalej? Przecież zostawić jej tak nie możemy. Doskonale wiemy, że bez pomocy Lena umrze w cierpieniu, ale jak mamy poddać eutanazji kota, który wita nas w drzwiach, biegnie do miski z jedzeniem czy dokazuje, żeby zostać choć przez chwilkę pogłaskaną. Chcemy zawalczyć o Lenę! Oczywiście, jeśli weterynarz zdecyduje, że nie ma sensu, poddamy się i będziemy tylko paliatywnie działać, ale może jest szansa na jej uratowanie. 

Szukanie dobrego lekarza poszło nam błyskawicznie i jedziemy dzisiaj 14.09.2021 do lekarki Magdaleny Rembowskiej do Krosinka. Musimy dokładnie zdiagnozować kotkę i być może poddać operacji. Decydujemy o życiu Lenki i musimy być na 100% pewni. 

Liczymy na cud, nadzieja umiera ostatnia. Prosimy o wsparcie Lenki!

 

Załączniki

Pomogli

Ładuję...

Organizator
5 aktualnych zbiórek
65 zakończonych zbiórek
Wsparło 11 osób
480 zł (68,57%)
Brakuje jeszcze 220 zł
Wesprzyj