Jak naprawić właściciela czyli historia psa MAGIKA

Wsparły 4 osoby
155 zł (10,33%)
Brakuje jeszcze 1 345 zł
Adopcje

Rozpoczęcie: 18 Kwietnia 2023

Zakończenie: 18 Lipca 2023

Godzina: 03:03

Po dwóch latach nieobecności MAGIK wrócił do punktu wyjścia. Niezupełnie, ale jednak. Pierwszy raz wyjechał z fundacji do domu stałego w Warszawie. Trafił na ludzi bosko niezdolnych w kwestii wyczucia psich zachowań i skrajnych ignorantów, dla których pies miał być tylko dodatkiem do wizerunku szczęśliwej rodziny. Skąd my to znamy...?

Zanim zdążył się oswoić z nowym domem zabrali go do parku, w tłum ludzi i przywiązali do ławki. Obcy człowiek chciał go pogłaskać, sytuacja była nerwowa, pies kłapnął ostrzegawczo zębami. Pan przeprosił za swoją głupotę a oni pojechali na kontrolę pod kątem wścieklizny… Nawet inspektor weterynarii rozmawiając ze mną powiedział, że dla tego psa byłoby lepiej, żeby z nimi nie został. Wrócił po dwóch tygodniach w bagażniku.

Wkrótce po powrocie z nieudanej adopcji MAGIK z piętnem „agresywnego” znalazł następnych chętnych, równie upartych na niego, co budzących wątpliwości. Pojechał. I mimo wszelkich ostrzeżeń, w co trudno uwierzyć – znowu został zabrany w miejsce pełne ludzi i pozostawiony sam sobie. Było nerwowo, ale nikt się niczego nie nauczył. Następne wyjście było do zatłoczonej kawiarni, gdzie chciał zjeść kelnera. Oto jak z normalnego psa dwie rodziny skutecznie zrobiły agresora.

Powrót z kolejnej adopcji wymagał już pracy z behawiorystą, bo MAGIK był w rozsypce. Z tego też powodu wylądował w Artemidzie. Teraz jest psem idealnym, od dłuższego czasu już taki jest, więc nie było sensu utrzymywać go w hotelu z resocjalizacją. Wrócił do Gąsaw i oczekuje propozycji jako pies bezproblemowy. Jedyny problem to właściciele, którzy często potrzebują szkolenia o wiele bardziej niż pies, którego decydują się adoptować.

Bardzo prosimy o wsparcie dla naszego pechowca MAGIKA.

Pomogli

Ładuję...

Organizator
13 aktualnych zbiórek
182 zakończone zbiórki
Wsparły 4 osoby
155 zł (10,33%)
Brakuje jeszcze 1 345 zł
Adopcje