Hope z padaczką zbiera na badania i neurologa!

7 dni do końca
Wsparło 6 osób
261 zł (52,2%)
Brakuje jeszcze 239 zł
Adopcje

Rozpoczęcie: 24 Listopada 2022

Zakończenie: 5 Grudnia 2022

Godzina: 03:03

Hope jest pod opieka naszej grupy ponad rok. To wtedy, zaraz po zabraniu jej z ulicy, miała pierwszy atak.

Zrobiliśmy wtedy wszystkie badania, a lekarz uznali że ma to związek z toksoplazmozą. Minął rok, a my załamaliśmy się stanem Hope. Koteczka mieszkała w domu tymczasowym i to tam dostała ataku.

Została od razu przetransportowana do całodobowej przychodni. Ponieważ ataków padaczkowych było kilka, a kotka wyraźnie cierpiała, lekarze wprowadzili ją w śpiączkę farmakologiczną.

Atak u kotki powoduje dezorientację, problemy z widzeniem, skurcze mięśni mimicznych, przyspieszone bicie serca, fukanie, warczenie, ślinienie się. Lekarze za każdym razem podają jej wtedy serię leków, w tym m.in. relanium. Zgodziliśmy się, aby przychodnia wykonała kolejne badania kału (pasożyty mogą powodować reakcje neurologiczne), badania krwi, badanie USG i badania w kierunku toksoplazmozy.

Po wybudzeniu ze śpiączki nastąpiły kolejne ataki - w sumie kilkanaście. Każdy atak trwa od kilkunastu sekund do minuty. Lekarze muszą wtedy szybko reagować. Niestety, każdy taki atak pozostawia trwały ślad w mózgu i zwiększa szanse na kolejny atak.

Po ustabilizowaniu kotki wydano ją do domu tymczasowego. Dostała dosłownie całą reklamówkę leków - do podawania od 8 rano do 3 w nocy... a te leki też słono kosztują.

Hope była u neurologa, który zlecił badania krwi, zapisał nowe leki - prosimy o pomoc w opłaceniu wizyty, badań i leków, które od razu wzięliśmy z lecznicy.

Pomogli

Ładuję...

Organizator
111 aktualnych zbiórek
3528 zakończonych zbiórek
7 dni do końca
Wsparło 6 osób
261 zł (52,2%)
Brakuje jeszcze 239 zł
Adopcje