❗Horror cieląt w państwowym instytucie!

Zbiórka zakończona
Wsparło 125 osób
5 065 zł (101,3%)

Rozpoczęcie: 1 Maja 2019

Zakończenie: 1 Sierpnia 2019

Godzina: 02:00

Dziękujemy za Twoje wsparcie – bez Ciebie nie udałoby się zebrać potrzebnej kwoty.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Otrzymaliśmy anonimowe zgłoszenie, że na terenie Instytutu Technologiczno - Przyrodniczego Zakład Doświadczalny w Falentach Nowych pod Warszawą, należącego do Skarbu Państwa, może dochodzić do znęcania się nad zwierzętami, poprzez utrzymywanie ich w niewłaściwych warunkach. 

W dniu 30 kwietnia 2019 r. przeprowadziliśmy kontrolę, która wykazała rażące zaniedbanie i naruszenie praw zwierząt. O wsparcie poprosiliśmy Animal Rescue Polska.

Chore, nieleczone zwierzęta, z przewlekłym zapaleniem płuc i oskrzeli. Jeden cielak bez ogona, u drugiego brak kopyta. Zwierzęta bardzo wychudzone, niektóre bez dostępu do wody. U kolejnego cielaka brak racicy. Odwodnione, z przewlekłą biegunką, bez szansy na przeżycie. Martwe ciele przykryte plandeką i zlewozmywakiem...

W trakcie interwencji był obecny lekarz weterynarii, który podjął działania w celu ratowania życia i zdrowia cieląt. Niestety, w stosunku do jednego z cieląt, ze względu na jego tragiczną kondycję, została podjęta decyzja o eutanazji.

Na miejscu była obecna Policja wraz z technikiem kryminalistyki oraz Powiatowy Lekarz Weterynarii z Pruszkowa. 

Mieszkańcy Falent, którzy obserwowali całą sytuację, poinformowali nas o zakopywaniu przez pracowników padłych zwierząt na łące przyległej do Instytutu. Informacje te będą sprawdzane przez odpowiednie służby.

Odebrane  na podstawie art. 7 ust. 3 Ustawy o Ochronie Zwierząt Cielęta zostały tymczasowo przewiezione do Fundacji Przyjaciele Braci Mniejszych z Nowego Dworu Mazowieckiego, która zapewniła wsparcie transportowe i logistyczne, oraz dalszą całodobową pomoc. Gdy tylko będzie możliwy ich dalszy transport, trafią do naszego przytuliska w Bojano Rogate Ranczo.

Bardzo prosimy o Państwa wsparcie w leczeniu, wyżywieniu i transporcie cieląt.

Dziękujemy również wszystkim Fundacjom za przeprowadzenie wspólnej akcji i ratowaniu razem z nami zwierząt.

Pomogli

Ładuję...

Organizator
1 aktualna zbiórka
94 zakończone zbiórki
Wsparło 125 osób
5 065 zł (101,3%)