Stowarzyszenie Miłośników Psów Ras Północnych oraz Sportu Zaprzęgowego HUSOSKY

Stowarzyszenie Miłośników Psów Ras Północnych oraz Sportu Zaprzęgowego HUSOSKY
Adopcje
Wspieraj co miesiąc

Reprezentant Karolina Kunz

E-mail biuro@husosky.org

Telefon 48537141138

Lokalizacja Dobrzyca, zachodniopomorskie

O Stowarzyszeniu

Stowarzyszenie Miłośników Psów Ras Północnych oraz Sportu Zaprzęgowego HUSOSKY powstało w 2011r. i działa na terenie Gminy Będzino. Zajmuje się bezdomnymi psami z całego woj. zachodniopomorskiego a w szczególności z powiatów koszalińskiego i kołobrzeskiego. Prowadzi ośrodek adopcyjny, szkolenia oraz hotel dla psów. Głównym celem stowarzyszenia jest niesienie pomocy psom ras północnych lecz nie dyskryminuje innych typów ras. W chwili obecnej pod opieką HUSOSKY znajdują się dobermany, owczarki niemieckie, husky, labradory i inne.

OŚRODEK ADOPCYJNY

Ośrodek adopcyjny, który wciąż jest rozbudowywany, nie działa na zasadach schroniska dla zwierząt, lecz jest miejscem przetrzymania psa do czasu znalezienia dla niego odpowiedniej rodziny. Rodzinę do psa oraz psa do rodziny, dopasowuje się według charakteru i stanu zdrowia psa (jeśli pies jest rasowy lub w typie rasy również według pierwotnego przeznaczenia rasy), oraz trybu życia, wieku a także sytuacji lokalowej kandydującej rodziny. W czasie pobytu w ośrodku Pies podlega, socjalizacji wtórnej, jest szczepiony, czipowany, odrobaczany i sterylizowany a także uczony „metodami pozytywnymi” podstawowych komend, szczególnie przywołania.
Do dyspozycji naszych podopiecznych jest 9 kojców i cztery miejsca w ogrzewanym budynku. Jak również wybieg z mnóstwem zabawek oraz sprzęt szkoleniowy.

OŚRODEK SZKOLENIOWY

Stowarzyszenie prowadzi szkolenia indywidualne i grupowe dla psów w różnym wieku. Szczeniaczki w grupie Przedszkolnej będą się uczyły zasad panujących w świecie ludzi i psów. Psy powyżej 6 miesiąca życia zapraszamy na Podstawowy Kurs Posłuszeństwa.

TRUDNE PSY

Bogate doświadczenie członków, pozwala na pracę z trudnymi zwierzętami zarówno w terenie jak i w ośrodku. Wybieg socjalizacyjny ze „stadem terapeutycznym” wspaniale wpływa na socjalizację wtórną. A używane metody pozwalają na przywrócenie hierarchii domowej. Członkowie pomagają właścicielom, którzy z różnych powodów nie poradzili sobie, bądź nie radzą sobie ze swoim pupilem. Zajmują się także wycofanymi i agresywnymi psami ze schronisk lub interwencji.

SEMINARIA I WARSZTATY

Stowarzyszenie Husosky organizuje różnego rodzaju formy zajęć edukacyjnych, takich jak seminaria czy warsztaty np. z posłuszeństwa sportowego, frisbee, psich sztuczek oraz sportów obronnych. Uczestnicy mają szansę pracować z własnymi psami z najlepszymi szkoleniowcami z Polski oraz zagranicy. Do tej pory gościliśmy u siebie Anetę Migas, zawodniczkę IPO (posłuszeństwo, tropienie, obrona) oraz Joannę Hewelt zawodniczkę OBEDIENCE (posłuszeństwo sportowe). Warsztaty Frisbee warsztaty frisbee z Ewą Kiryk, seminarium sztuczkowe z Patrycją Kowalczyk. W tym roku w styczniu gościmy ponownie Patrycję oraz w marcu Paulę Gumińską.

EDUKACJA MŁODZIEŻY

Stowarzyszenie Husosky sporadycznie prowadzi pogadanki z uczniami szkół podstawowych. Sporadyczność, wynika z niewielkiego zainteresowania gron pedagogicznych. Pogadanki te, zawsze z udziałem czworonoga, mają na celu przekazanie podstawowych informacji. Jak zrozumieć psa, jak zajmować się psem, czy dlaczego należy przeciwdziałać rozmnażaniu się nierasowych psów.

HOTEL DLA PSÓW

Założenie hotelu to efekt zapotrzebowania na taką usługę w naszej okolicy. Idea jednak jest inna niż w przypadku zwykłych psich hoteli. Po pierwsze całkowity dochód przeznaczony jest na utrzymanie ośrodka i przebywających w nim psów. Po drugie nie zatrudniamy pracowników i nie pobieramy żadnego wynagrodzenia za naszą pracę. Kojce w Hotelu są oddalone od siebie i przedzielone zielenią aby psy nie drażniły się wzajemnie. Psy oddychają czystym wiejskim powietrzem, mają do dyspozycji dwa 100 metrowe wybiegi oraz hektary pól i łąk na spacery. Psy przebywające u nas na wakacjach nie znają nudy. Do dyspozycji gości jest również profesjonalny wybieg na którym psy pracują, czy to nad posłuszeństwem czy po prostu bawią się z innymi psami.

DOGTREKKING

Jako organizacja pro-zwierzęca stowarzyszenie Husosky , stara się krzewić w ludziach potrzebę spędzania czasu ze swoimi pupilami, zwłaszcza takiego, które napawa radością i zaspokaja zarówno zawierzę jak i właściciela. W związku z powyższym po raz trzeci z rzędu zorganizowano imprezę z cyklu DOGTREKING PO PLAŻY, jako pierwszy organizator tego typu imprez w Polsce. Dwie poprzednie edycje imprezy odbyły się odpowiednio w maju w Pleśnej i grudniu w Sarbinowie w roku 2013. W 2014r wiosenna edycja odbyła się 24 maja w Sarbinowie. W 2015 roku odeszliśmy trochę od idei biegania po piasku i przenieśliśmy się do lasu, impreza odbyła się we współpracy z Transgranicznym Centrum Edukacji Ekologicznej w Sarbinowie w ramach VIII Ekologiczny Festynu Rodzinnego „RADEW – energia życia” w Niedalinie. 2018 rok to czas dla Kołobrzeskiego Dogtrekkingu.

JAK MOŻESZ POMÓC?

Wpłacając dowolna kwotę na konto naszej organizacji. Każdy grosz się liczy.

Pomogli

Ładuję...

Adopcje