Miała być podróż do nowego domu. Była - do kociego szpitala...

Wsparło 25 osób
710 zł (37,36%)
Brakuje jeszcze 1 190 zł
Wesprzyj

Rozpoczęcie: 30 Czerwca 2020

Zakończenie: 21 Października 2020

03 Sierpnia 2020, 12:29
cd

"Żyję" - tak w jednym słowie Iwanek mógłby określić stan obecny. Bo choć jego stan zdrowia był bardzo ciężki to organizm się nie poddał.

To była trudna walka - zarówno ze strony lekarzy, jak i wolontariuszy. Jemu się udało, innym nie.

Iwanek wciąż jest pod kontrolą lekarzy. Wirus bardzo poważnie uszkodził nerki i wątrobę. Czeka go jeszcze długi proces rekonwalescencji zamim wróci do pełnego zdrowia.

Pokaż wszystkie aktualizacje

09 Lipca 2020, 12:47
cd

Iwanek wygrał walkę o życie ale o zdrowie jeszcze walczy. Choć wirus jeszcze nie odpuszcza malec dzielnie znosi wszystkie zabiegi. Wirus  był tak okropny, że maluch jest cały w strupach. Ale mamy nadzieję, że bedzie już tylko lepiej.

01 Lipca 2020, 10:44
cd

Iwanek już czuje się lepiej ale musi jeszcze pozostać w szpitalu. Niestety dołaczyła do niego dwojka rodzeństwa :(

Błagamy o wpsarcie  - bo trzy koty w szpitalu to 150zł codziennie tylko za hospitalizację.

Iwanek - koci maluch, który pod opiekę fundacji trafił ze wsi, wraz z mamą i rodzeństwem. Maluchy miały wtedy ok. 10 dni. Można powiedzieć - chowały się dobrze, na spokojnie przeszły całą profilaktykę (odpchlenie, dwukrotne odrobaczenie, szczepienie na choroby wirusowe w wieku 8 tygodni).

Każde z nich miało już wybrany dom. Miały do nich wyjechać 2 tygodnie po szczepieniu. Ale los zdecydował za nie i za nas. Równo 2 tygodnie po szczepieniu jeden z maluszków zaczął kuleć na łaki. Początkowo myśleliśmy, że może skądś spadł - bo to były koty szalone i bardzo ruchliwe. Ale pojawiła się gorączka, a kolejnego dnia zaczął kuleć kolejny kociak.

To pozbawiło nas złudzeń - już wiedzieliśmy, że to paskudny kalcywirus, który zaatakował stawy. Naszą diagnozę potwierdzili lekarze. I choć robiliśmy co w naszej mocy stan Iwanka pogarszał się z godziny na godzinę. Nie było na co czekać - on musiał pojechać do szpitala, bo tylko tam mógł dostać pomoc, jakiej potrzebował. Tym bardziej że intuicja podpowiadała nam, że dobrze nie jest.

Intuicja nas nie zawiodła - wykonane u Iwana wyniki pokazały w jak złym był stanie.

Najgorsze jest to, że te wyniki wykonane zostały w 3 dniu choroby. Gdyby maluch nie trafił w tym dniu do szpitala, już by nie żył. Pierwsze chwile w szpitalu to była walka o jego życie. Tak naprawdę lekarze zastanawiali się, czy nie pozwolić mu odejść. Malec był apatyczny, tracił temperaturę, nie jadł, nie pił, był bardzo słaby. Ale wszyscy - zarówno lekarze jak i opiekunowie liczyli na cud - że ten młody organizm da jednak radę. Czy nastąpił cud, jeszcze nie wiemy. Ale w trzecim dniu pobytu w szpitalu Iwanek odbił od dna. Zaczął się myć i upominać o jedzenie. Szukał kontaktu z człowiekiem. Wprawdzie wyniki badań nie są jeszcze super, ale już wiemy, że będzie żył.

Bardzo Was prosimy o wsparcie dla naszego dzielnego chłopaka - na leczenie, hospitalizację, środki odpornościowe. Prosimy również w imieniu jego opiekunki, która jak otrzymała informację, że malec ma się lepiej i zobaczyła filmik, w którym widać że malutki ożył, to się rozpłakała. Mamy nadzieję, że malec szybko wróci do domu tymczasowego i doczeka momentu, kiedy wybierze się w nową podróż - tym razem jednak do nowego, kochającego domu.

Pomogli

Ładuję...

Organizator
44 aktualne zbiórki
549 zakończonych zbiórek
Wsparło 25 osób
710 zł (37,36%)
Brakuje jeszcze 1 190 zł
Wesprzyj