Już 9 organizacji zwierzęcych mknie po Polsce Zwierzakobusami, by ratować kolejne zwierzaki w potrzebie!

Od dwóch lat Fundacja RatujemyZwierzaki.pl angażuje się w zbiórkę 1% podatku na zwierzęta. Z zebranych środków kupujemy i przekazujemy samochody interwencyjne, które trafiają do organizacji charytatywnych, cieszących się największym uznaniem Pomagaczy.

“Kundelek - Jako jedyni zorganizowali zbiórkę na bardzo trudną operację dla ciężko chorego pieska, którego znalazłam. Dzięki nim - teraz już mój - kundelek żyje... Tosia dziękuję całym sercem!”
Anonimowy Darczyńca

Zwierzakobus ma jedno zadanie - bezpiecznie i szybko docierać tam, gdzie ratunku potrzebuje cierpiące zwierzę. Zdajemy sobie sprawę z tego, że wiele fundacji i stowarzyszeń nie ma środków na zakup nowych, dobrych samochodów. Wszystkie środki, jakie gromadzą, przekazują na leczenie i utrzymanie zwierząt. Wiele organizacji przewozi swoich podopiecznych prywatnymi samochodami - niedostosowanymi do takich podróżnych. Po wielu rozmowach z członkami fundacji, pomyśleliśmy - „tak nie może być! Musimy zrobić coś, co usprawni ratowanie zwierząt w potrzebie!”.

I tak właśnie zrodził się pomysł zbierania 1 procenta podatku dla zwierząt. Postanowiliśmy kupować Zwierzakobusy, które następnie przekazujemy organizacjom charytatywnym.

“Przystań Ocalenie - Cudowne miejsce, cudowni ludzie. Ocalili wiele bezbronnych, skrzywdzonych zwierząt. I wciąż potrzebują pomocy.”
Anonimowy Darczyńca

W 2019 roku wybraliśmy trzy organizacje, którym samochody interwencyjne były bardzo potrzebne. Tym sposobem Zwierzakobusy trafiły do OTOZ Animals Zielona Góra, Chełmskiej Straży Ochrony Zwierząt oraz Fundacji Dla Szczeniąt Judyta.

Zainteresowanie naszą akcją dosłownie eksplodowało, kiedy postanowiliśmy utworzyć formularz "Zawalcz o Zwierzakobusa!" - spłynęło do nas nie bagatela 20 tys. wiadomości od osób, chcących wesprzeć ukochane fundacje.

Na tej podstawie wybraliśmy 16 organizacji, które miały powalczyć o Zwierzakobusa w stworzonym przez nas konkursie.  Po miesiącu wyłoniliśmy 6 organizacji, które cieszyły się największym poparciem miłośników zwierząt. Więcej szczegółów o naszej akcji znajdziesz tutaj - kilk

“Przyjazna Łapa - Bo dniem i nocą pomagają i nie mają swojego życia. Najważniejsze jest dla nich życie biednych, poszkodowanych stworzeń!”
Anonimowy Darczyńca

Kiedy ruszaliśmy z akcją zbiórki 1% podatku dla zwierząt, udało nam się kupić trzy Zwierzakobusy. W kolejnym roku już aż sześć!

Akcja "Zdobądź Zwierzakobusa" to jedyna taka inicjatywa w Polsce, a może i na świecie. Przekazując swój 1 procent podatku na zwierzęta robicie coś, czego nikt inny do tej pory nie robił - wyposażacie fundacje i stowarzyszenia w sprzęt, niezbędny do ratowania cierpiących zwierzaków! Tylko dzięki Wam zbiórka 1 % podatku dla zwierząt była możliwa. Jesteście najlepsi!

KRS 0000396361
CEL SZCZEGÓŁOWY ZWIERZAKI