Monitoring dla bezpieczeństwa łabędzi w Stawie Miejskim

Zbiórka zakończona
Wsparło 141 osób
6 010 zł (100,16%)

Rozpoczęcie: 15 Kwietnia 2022

Zakończenie: 1 Maja 2022

Godzina: 23:59

Dziękujemy za Twoje wsparcie – bez Ciebie nie udałoby się zebrać potrzebnej kwoty.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

W porozumieniu z MZGM Bolesławiec oraz Technika Biurowa Bis, będziemy montować kamerkę online, z której dostęp do podglądu będzie miał każdy użytkownik internetu. Kamerka będzie zamontowana na budynku firmy, za co bardzo dziękujemy. Energia elektryczna dla kamerki również będzie stamtąd udostępniana.

Kilka danych technicznych:
- kamerka będzie tego samego typu jakie działają w Klekusiowie więc obraz będzie czysty i płynny.
- kamerka będzie obrotowa, ponieważ nigdy nie wiadomo gdzie łabędzie postanowią założyć gniazdo
- kamerka będzie podłączona do systemu internetowego za pomocą wifi poprzez firmę MAXNET

Niestety zakup takiej kamerki, utrzymanie transmisji rocznej oraz serwis to kwota rzędu ok. 6000 zł. Kamerka będzie na czas nieokreślony, będzie własnością Klekusiowa, ale za transmisję trzeba płacić co miesiąc, stąd ta kwota. Ona obejmuje roczny abonament. Ale sami powiedźcie... Czy nie warto? Czy nasze wspaniałe łabędzie nie będą bezpieczniejsze? Czy wizytówka naszego miasta nie powinna być objęta monitoringiem?

Te ptaki, przez ludzką głupotę, brak empatii, już wystarczająco się nacierpiały. Widzieliście filmik, jak łabędzica próbowała wyłowić swoje jajo? Ten widok łamał nasze serca. Zmobilizujmy się! My wszyscy mieszkańcy Bolesławca i okolic. Jest nas wielu i szybko możemy uzbierać potrzebną kwotę na zabezpieczenie tych pięknych ptaków.

Oczywiście ta kamerka nie tylko poprawi bezpieczeństwo łabędzi, ale też nasze. Może odstraszy potencjalnych huliganów? Działamy! Prosimy o wsparcie zbiórki. Udostępnienia. Prosimy wszystkich, którzy przyjdą nam do głowy.

Do dzieła! 😁

Pomogli

Ładuję...

Wsparło 141 osób
6 010 zł (100,16%)