Prosimy o wsparcie dla naszych klateczkowców

Zbiórka zakończona
Big 76b08f5e 56b3 4385 aaf3 acbe587318a1
Wsparło 128 osób
1 907 zł (100,37%)

Rozpoczęcie: 13 Kwietnia 2017

Zakończenie: 13 Sierpnia 2017

Kim są klateczkowce? To koty wolno żyjące, które wymagają zabiegów weterynaryjnych - takich jak kastracja czy sterylizacja - lub leczenia. To koty domowe, które uległy wypadkowi, skrzywdzone przez człowieka, porzucone. To koty, które poważnie zachorowały i wymagają operacji długiej terapii lub hospitalizacji.

Siedzą w klateczkach szpitala, bo tego wymaga ich stan zdrowia. Są leczone... Często tygodniami. W tym trudnym czasie szpital jest ich domem, a wolontariusze fundacji i lekarze szpitalika są jedynymi pośrednikami ze światem zewnętrznym. Są bezbronne, pokrzywdzone przez los i całkowicie zdane na łaskę człowieka. Wymagają szczególnej opieki i higieny.

W szpitaliku dbamy, by wirusy i bakterie nie namnażały się i nie przenosiły na inne zwierzęta. Codziennie zmieniamy podkłady, kocyki, legowiska. Dezynfekujemy miseczki, kuwety i powierzchnie klatek. Ważna jest również prawidłowa dieta - zbilansowane posiłki dobrane do każdego kota pod kątem ich schorzeń, a także zabawa, ruch, kontakt z człowiekiem są niezwykle istotne. Dyżurujący wolontariusze codziennie dbają o to, by każdy kot miał jak najwięcej aktywności ruchowej oraz kontakt z ludźmi i kocimi zabawkami.

Na co zbieramy? Potrzeb jest wiele, ale w przypadku klateczkowców szczególnie cenne są:
- podkłady higieniczne,
- ręczniki papierowe,
- rękawiczki jednorazowe,
- kocyki,
- chemia do mycia, prania i dezynfekcji,
- miseczki i kuwetki,
- żwirek oraz dobra jakościowo karma…

Gdy klateczkowce wrócą do zdrowia, (a stajemy na głowie, by wróciły), trafią do tymczasowych domów, a stamtąd do ukochanego domu stałego. Taki jest plan. A Was prosimy o pomoc w jego realizacji. Z Wami damy radę!

Pomogli

Ładuję

Organizator
1 aktualne zbiórki
29 zakończone zbiórki
Wsparło 128 osób
1 907 zł (100,37%)

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość