Pomóżcie zabezpieczyć zwierzaki przed niebezpiecznymi kleszczami!

Zbiórka zakończona
Wsparło 14 osób
110 zł (15,71%)

Rozpoczęcie: 13 Czerwca 2016

Zakończenie: 13 Września 2016

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Fundacja ma pod swoją opieką blisko 100 zwierząt, zarówno kotów, jak i psów. Zdecydowana większość z nich pochodzi z interwencji, zostały odbierane dotychczasowym właścicielom za złe traktowanie. Część z nich nigdy nie była u lekarza weterynarii.


 

Trafiają do nas zapchlone i zarobaczone do granic możliwości. Pierwszym krokiem, który należy poczynić na drodze do lepszego życia jest zabezpieczenie ich przed pasożytami zewnętrznymi i wewnętrznymi. Dopiero wtedy możemy podejmować dalsze leczenie, szczepienia, kastrację i szukanie domu.

Potrzebujemy zakupić obroże przeciw pchłom i kleszczom oraz preparaty w sprayu, które są o wiele praktyczniejsze w przypadku szczeniąt i kociąt. Skuteczne w tym roku są zarówno preparaty zawierające w swoim składzie permetrynę (tylko dla psów) oraz fipronil (zarówno dla psów, jak i kotów). Zależnie od zebranej kwoty podejmiemy decyzję, które z tych środków zakupimy, gdyż oprócz ceny różnią się także długością działania.

Potrzebujemy także zakupić środki na odrobaczanie psiaków i kociaków, zarówno naszych nowych podopiecznych, jak i tych, którzy są już od dłuższego czasu w domach tymczasowych. Ze względu na to, że odrobaczanie należy przeprowadzać mniej więcej raz na 3-4 miesiące, koszty są niestety dość wysokie.Tylko dzięki Wam i Waszemu wsparciu możemy nadal działać i ratować kolejne zwierzaki. Już nieraz pokazaliście, że można na Was liczyć. Pomóżcie i tym razem, gdyż nie ma nic cenniejszego niż szczęśliwe, zdrowe mordki!

Pomogli

Ładuję...

Wsparło 14 osób
110 zł (15,71%)